Ceyl'an Ertem yeni albümüyle Moda Sahnesi'nde

Ceyl'an Ertem yeni albümüyle Moda Sahnesi'nde
Ceyl'an Ertem yeni albümüyle Moda Sahnesi'nde
Türkiye'nin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl'an Ertem, geçtiğimiz ay Sony Music etiketiyle yayımladığı yeni albümü "Amansız Gücenik"in şarkılarıyla ilk kez İstanbul dinleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay albüm çıkışıyla birlikte Bursa, Çanakkale, Ankara ve Denizli gibi şehirlerde verdiği lansman konserlerinde binlerce müzikseverle bir araya gelen Ceyl’an Ertem, “Amansız Gücenik”in İstanbul lansmanını ise 5 Aralık Cuma akşamı Moda Sahne’de gerçekleştirecek. Konsere özel bir repertuvar hazırlayan ve “Amansız Gücenik” albümünün yanı sıra, eski albümlerinden de sevilen şarkılarını seslendirecek olan Ceyl’an Ertem, saatler 21:30’u gösterdiğinde Moda Sahne’nin büyülü atmosferinde, hafızalardan silinmeyecek canlı performansıyla İstanbullu dinleyicilerle bir araya gelecek. 

Aralık ayı boyunca Türkiye ’nin birçok şehrinde müzikseverlerle buluşacak olan Ceyl’an Ertem’in önümüzdeki konser takvimi ise şöyle;
5 Aralık – Moda Sahne İstanbul
10 Aralık – Simurg Temple Antalya
11 Aralık – Krack Muğla
12 Aralık – Hayal Kahvesi İzmir
18 Aralık – Pick Up Adana
19 Aralık – Hayal Kahvesi Gaziantep
25 Aralık – Hayal Kahvesi Ankara
26 Aralık – 222 Eskişehir “AMANSIZ GÜCENİK” HAKKINDA
Ceyl’an Ertem’in üçüncü solo albümü olan “Amansız Gücenik”de 14 şarkı yer alıyor. Prodüktörlüğünü Can Güngör’ün üstlendiği albümde Ceyl’an Ertem, sekiz şarkının söz ve müziğine kendi imzasını attı. Cem Tuncer, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Cenk Erdoğan ve Elif Çağlar gibi değerli müzisyenlerin de şarkılarının yer aldığı albümde ayrıca; sözü ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Umut Var” ve Ceyl’an Ertem’in “ilham kaynağım, dev ruh” olarak tanımladığı Yıldız Tilbe’nin Ertem’e özel kaleme aldığı “Kahroloji” isimli yepyeni bir şarkısı da bulunuyor.

Kendine has yorumu ve masalsı şarkılarıyla müzik dünyasında kendine özgü bir yer edinmiş olan Ceyl’an Ertem, “Amansız Gücenik” albümünde müzik tarihinin unutulmaz şarkılarından ikisini de yepyeni düzenlemeleriyle yeniden yorumladı. Ceyl’an Ertem; daha önce birçok kez sahnede seslendirdiği ve yorumuyla büyük beğeni topladığı, Yıldız Tilbe’nin “El Adamı” şarkısına müzikseverlerden gelen yoğun talep üzerine “Amansız Gücenik” albümünde yer verdi. Sözleri Şahin Çandır, bestesi ise Avni Anıl’a ait olan bir Türk Sanat Müziği klasiği “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” eserine de sesiyle yeniden hayat veren Ceyl’an Ertem, albümde saklı parça olarak yer alan bu şarkıda da Can Güngör’le düet yaptı.