Ceyl'an Ertem'den yaşadığımız dünyanın haline 'Yuh!'

Ceyl'an Ertem'den yaşadığımız dünyanın haline 'Yuh!'
Ceyl'an Ertem'den yaşadığımız dünyanın haline 'Yuh!'
Türkiye'de alternatif müziğin güçlü yorumcularından Ceyl'an Ertem, 'Mapushane İçinde'den 'Odam Kireçtir'e, 'Haydar Haydar'dan 'Yuh Yuh'a sevilen şarkıları yorumladığı 'Yuh!' albümüyle karşımızda!

Alternatif müziğin önde gelen isimlerinden Ceyl’an Ertem, kendisinden uzun zamandır beklenen, tamamı cover şarkılardan oluşan yeni proje albümü ‘Yuh!’la yeniden müzikseverlerle buluştu. iTunes’da satışa açıldığı günden beri en çok indirilen albümlerlistesinin zirvesinden inmeyen Ceyl’an Ertem’in ‘Yuh!’ albümü bugün Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

2014 Mart ayında çalışmalarına başlanan albümde Ceyl’an Ertem; Ahmet Kaya’dan Bergen’e, Tülay German, Sezen Aksu, Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Aşık Mahsuni, Kul Nesimi, Mehmet Güreli’ye dek sevdiği ve saydığı birçok değerli sanatçının unutulmayan eserlerini yeniden yorumladı.

Ceyl'an Ertem: Yüreğim yanıyor...

‘Yuh!’ albümünde Ceyl’an Ertem’in yorumuyla yeniden hayat verdiği 10 şarkı yer alıyor. Yaşadığımız dünyanın haline dertlenen bir repertuvara sahip olan albümün adı, Selda Bağcan yolumuyla hafızalarda yer eden Aşık Mahsuni’nin unutulmaz eserinden yola çıkarak ‘Yuh!’ olarak belirlendi. ‘Mapushane İçinde’yle açılan albüm ‘Bir Erkek Yüzünlen’, ‘Oyuncak Dünya’ ve ‘Odam Kireçtir Benim’le devam ediyor. Tamamı canlı kaydedilen albüm ‘Arka Mahalle’, ‘Beynim Zonkluyor’, ‘Uçurtma’, ‘Haydar Haydar’ ve ‘Son Bakış’ın ardından Aşık Mahsuni’den ‘Yuh Yuh!’la sona eriyor.

Albümde Ceyl’an Ertem’e; Cenk Erdoğan, Can Güngör, Ercüment Orkut, Engin Recepoğulları, Ediz Hafızoğlu, Murat Çopur, Cihan Mürtezaoğlu ve Tamer Karaoğlu gibi müzisyenler eşlik ederken, albümün mix’lerini Berk Kula hazırladı. Düzenlemesi Can Güngör’e ait olan ‘Bir Erkek Yüzünden’ şarkısı dışındaki tüm şarkıların düzenlemesi Cenk Erdoğan tarafından yapıldı.

Bir yandan da yoğun konser turnesine devam eden Ceyl’an Ertem, Türkiye’nin dört bir yanında müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.
Ceyl’an Ertem’in Kasım ve Aralık aylarında konser durakları şöyle;

17 Kasım – GEBZE/ Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi (Akustik Konser)
18 Kasım – BANDIRMA/ Kat 5 Cafe
20 Kasım – İSTANBUL/ Hayal Kahvesi Arena Park
21 Kasım – İSTANBUL/ Beyoğlu Hayal Kahvesi
28 Kasım – TEKİRDAĞ/ Music Box
2 Aralık – ANTALYA/ Akdeniz Çiçek Pasajı
3 Aralık – ISPARTA/ BJK Beer Pub
4 Aralık – BURSA/ Hayal Kahvesi FSM
8 Aralık – KOCAELİ/ Sabancı Üniversitesi Kültür Merkezi (Akustik Konser)
9 Aralık – ANKARA/ IF Performance Hall
12 Aralık – SİNOP/ Kulis Bar (Akustik Konser)
13 Aralık – KARABÜK/ 100. Yıl Kültür Merkezi (Akustik Konser)
14 Aralık – BARTIN/ Bartın Kültür Merkezi (Akustik Konser)
16 Aralık – SAKARYA/ Sakarya Üni. Kültür ve Kongre Merkezi (Akustik Konser)