Chicago'da 'İstanbul Esintisi'

Chicago'da 'İstanbul Esintisi'
Chicago'da 'İstanbul Esintisi'
Genç sanatçıları desteklemek amacıyla kurulan Armaggan Gallery, 'İstanbul Breeze/ İstanbul Esintisi' sergisini Chicago'daki Hilton&Asmus Contemporary Gallery'de sanatseverlerle buluşturacak.

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan Armaggan Art & Design Gallery, 22 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasında Chicago’daki Hilton & Asmus Contemporary Gallery’de ‘ İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi’ sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.
‘İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi’ sergisinin önizlemesi, SOFA Fuarı’na paralel olarak 1 Kasım 2013 tarihinde yapılmıştı. Dünyanın en önemli sanat ve tasarım fuarlarından biri kabul edilen SOFA Chicago Art&Design Fuarı’nda ilk olarak sergilenen ‘İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi’ önizlemesine Türkiye ’den katılımcı sanatçılar, Şikago sanat camiasından önemli isimler, basın mensupları ve koleksiyonerler katılmıştı.
SOFA Fuarı’na katılan tek Türk galerisi ünvanını taşıyan Armaggan Art & Design Gallery’nin koordinatörü Şanel Şan küratörlüğünde gerçekleşen serginin teması Şikago’ya ‘Windy City / Rüzgarlı Şehir’ denilmesi üzerine bu fikirden yola çıkarak oluşturuldu.