CHP kültür ve sanat dünyasıyla buluştu

CHP kültür ve sanat dünyasıyla buluştu
CHP kültür ve sanat dünyasıyla buluştu
CHP'nin yeni sanat sezonu dolayısıyla Esma Sultan Yalısı'nda verdiği resepsiyona her alandan çok sayıda sanatçı ve yazar katıldı

CHP ’nin ‘2014-2015 Sanat mevsiminin başlaması dolayısıyla’ düzenlediği resepsiyona çok sayıda yazar, oyuncu, müzisyen, küratör ve kültür dünyası profesyoneli katıldı. Partinin ‘Kültür ve Sanat Platformu’ tarafından düzenlenen resepsiyon dün (27 Ekim) İstanbul’da, Ortaköy’deki Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun ev sahipliğindeki davete sanat dünyasının ilgisiz kalmadığı görüldü. Tarık Akan, Rutkay Aziz, Selim İleri, Ahmet Ümit, Orhan Alkaya, Aydın Boysan, Doğan Hızlan, Müjde Ar, Metin Uca, Tarık Ünlüoğlu, Beral Madra, Metin Celal, Aylin Aslım, Atilla Dorsay, Hıfzı Topuz, Yekta Kopan, Serhan Bali, Tevfik Akbaşlı, Nurseli İdiz, Göksel Kortay, Suna Keskin, Suna Selen, Onur Behramoğlu, Onur Caymaz, Nilüfer Açıkalın’ın da aralarında olduğu isimler geceye katıldı.
CHP’den ise Kemal Kılıçdaroğlu ’nun yanı sıra aralarında Genel Başkan yardımcıları Ercan Karakaş, Sezgin Tanrıkulu, Kültür ve Sanat Platformu yöneticisi Zeynep Altıok, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve milletvekillerinin olduğu partililer katıldı. Ercan Karakaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Kılıçdaroğlu’nun birer ‘kısa’ konuşma yaptığı gecenin her yıl tekrarlanacağı duyuruldu.