Christopher Nolan uzaya çıktı

Christopher Nolan uzaya çıktı
Christopher Nolan uzaya çıktı
Christopher Nolan'ın yönettiği Matthew McConaughey, Anne Hathaway ve Jessica Chastain'in oynadıkları bilim kurgu filmi Intrestellar'ın galası yapıldı.

Herkesin merakla beklediği 'Interstellar'a sayılı günler kaldı. Türkiye ’de 7 Kasım’da vizyona girmesi planlanan filmi ‘The Dark Knight’ üçlemesinin ve ‘Inception’ filminin başarılı yönetmeni Christopher Nolan yönetirken, kardeşi Jonathan Nolan senaristlik yaptı. 165 milyon dolar bütçe ile çekilen filmin kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine ve Ellen Bursytn gibi ünlü oyuncular yer alıyor.
Interstellar (Yıldızlararası) isminden de anlaşılacağı gibi bir uzay filmi. Kip S. Thorne’un kara delik teorisinden ilham alınarak yapılan film, bir grup keşifçinin bu delikleri kullanarak zamanda yolculuk yapması ve bu bilinmeyen boyuta yapacakları yolculuktaki zorluklarını anlatıyor. 
Hafta sonu gerçekleşen galaya filmin başrol oyuncusu Matthew McConaughey eşi Camilla Alves ile birlikte katıldı. Anne Hathaway giydiği mor elbisesi ve kısa saçlarıyla kırmızı halının iddialı isimlerindendi. Galaya katılan bir diğer ünlü oyuncu Jessica Chastain ise, sırt dekolteli siyah elbisesi ile kırmızı halıda boy gösterdi. “Bu filmin uzayla ilgili bir macera filmi olacağını sanıyordum ama bunun çok daha üstünde. Bu hikayede asıl öne çıkan baba-kız ilişkisi.” diyen Chastain, Christopher Nolan ile çalışmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.