Çifte ayrımcılığa dikkat: Eşcinsel ve engelli

Çifte ayrımcılığa dikkat: Eşcinsel ve engelli
Çifte ayrımcılığa dikkat: Eşcinsel ve engelli
Bir LGBTİ derneği olan SPoD, engelli LGBTİ bireylerin maruz kaldığı çifte ayrımcılık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Engelliler Haftası kapsamında özel bir film gösterimi düzenliyor. Hem engellilik hali hem de LGBT temalı olan ödüllü film 'Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum', 6 Aralık Cumartesi saat 14.30'da Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi'nde gösterilecek.

Görme engelli Leonardo’nun Gabriel’e duyduğu aşkı anlatan ‘ Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum’, engelli ve eşcinsel bir gencin hayatı üzerinden okul çağlarındaki homofobi ile engelli bireylerin maruz kaldıkları arasındaki paralelliği ortaya koyuyor. 64. Berlin Film Festivali’nde Teddy Ödülü’nü kazanan, Türkiye ’deki ilk gösterimi 33. İstanbul Film Festivali’nde yapılan Brezilya yapımı ‘Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum’, SPoD’dan Engelli LGBTİ Çalışma Grubu ve Lambdaistanbul işbirliğiyle Engelliler Haftası kapsamında 6 Aralık Cumartesi saat 14.30’da Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezi’nde gösterilecek. 

Daniel Ribeiro’nun yönettiği, başrolünde Ghilherme Lobo, Tess Amorim, Fabio Audi’nin oynadığı filmin engelli bireyler tarafından izlenebilmesi için sesli betimlemesi, işaret dili çevirisi, Türkçe dublajı ve altyazı eklemesi Sesli Betimleme Derneği tarafından yapıldı.
Etkinlik Yeri: Sakatlar Derneği Lokali, Ördek Kasap Mah. Aşağıguraba Caddesi, No: 31/33, Kat: 4 Çapa/Fatih, İstanbul 


engellilgbti@spod.org.tr
http://engellilgbti.tumblr.com/
https://twitter.com/engellilgbti
http://www.youtube.com/user/sakatlgbti