'Çılgın sanat' günleri başlıyor

İSTANBUL - Semaver Kumpanya’nın İstanbul 2010 Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlediği Çılgın Sanat Festivali 26 Mart’ta başlıyor. Bedensel veya zihinsel engellileri sanatsal çalışmalarının içine çekmek amacıyla düzenlenen festival 31 Mart’ta sona erecek.  Dört Avrupa ülkesinden dört farklı grupla düzenlenen etkinlik kapsamında tiyatro, dans, video gösterileri, konserler, plastik sanat ve hareket atölyeleri yer alacak.
Engelli ve bir engeli olmayan sanatçıları biraraya getirerek, beraber üretmeleri için zemin hazarlayan ve dört ayrı festivalle bu çalışmaları Avrupa’nın dört farklı şehrinde sergileyecek grupların Türkiye temsilcisi Semaver Kumpanya.

2010 da destekliyor
Semaver Kumpanya’yla birlikte Belçika’dan Creahm, İspanya ‘dan Danza Mobile ve Théâtre du Cristal gibi dört topluluğun katıldığı etkinlikte ‘engelli olma’ durumu ve bu alandaki önyargılar sorgulanacak. Avrupa Kültür Komisyonu Kültür Programıyla birlikte İstanbul 2010 Ajansı’nın da destek verdiği festival Çevre Tiyatrosu, Fransız Kültür Merkezi, IZEV Vakfı tesisleri, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu, Üsküdar Tekel Sahnesi, İstanbul Modern ve Talimhane Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için için Semaver Kumpanya: 0212 585 59 35 (Kültür Sanat)