Cinselliğin valsi

'Yıl 1962. Mekân Hong Kong. Kıpır kıpır bir an'. Hong Konglu ünlü yönetmen Wong Kar-Wai'nin aynı zamanda yapımcılığını ve senaristliğini üstlendiği...

İSTANBUL - 'Yıl 1962. Mekân Hong Kong. Kıpır kıpır bir an'. Hong Konglu ünlü yönetmen Wong Kar-Wai'nin aynı zamanda yapımcılığını ve senaristliğini üstlendiği 'Aşk Zamanı' (In the Mood For Love) işte bu sözlerle başlıyor. Erotizm ve aşk temalarının etrafında dönen 'Aşk Zamanı'nın başrollerinde Maggie Cheung Man-Yuk ve Tony Leung Chiu-Wai yer alıyor.
Filmde, iki evli çiftin aynı gün, birbirine bitişik iki daireye yerleşmeleriyle başlayan ilginç tesadüfler birbirini bırakmıyor. Bir süre sonra biri iş gezilerine giden kocası, diğeriyse başka işlerle meşgul olan karısı tarafından yalnız bırakılan ikili arasında bir yakınlaşma başlıyor. Dostluğun aşk ilişkisine dönmesine ramak kala ikili, onları yalnız bırakan eşlerinin de aslında birlikte olduklarını öğreniyor!
Cannes Film Festivali'nde yarışan ilk Hong Kong filmi olan 'Mutlu Beraberlik' (Happy Together) İstanbul Film Festivali'ne de konuk olmuş ve yönetmen Wong KarWai'ye 'En İyi Yönetmen' ödülünü getirmişti. Kar-Wai'nin yeni filmi 'Aşk Zamanı'da 'Mutlu Beraberlik'in izinden gitti. 'Aşk Zamanı' geçen sene Cannes'da yarıştı ve başrol oyuncusu Tony Leung, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne değer görüldü. 'Aşk Zamanı' geçen yıl İstanbul Film Festivali'nde de gösterilmişti. (Kültür Sanat)