Çizgi romanlarda bir ilk

Çizgi romanlarda bir ilk
Çizgi romanlarda bir ilk

Süper kahramanlar dünyasında bu ay silahlar bir kenara konacak ve en şık kıyafetler giyilecek. Çünkü düğün var! Marvel’ın dünyaca ünlü çizgi roman serisi X-Men’in bu hafta piyasaya çıkan sayısında, ekibin karakterlerinden Jean-Paul Beaubier, uzun zamandır birlikte olduğu erkek arkadaşına evlenme teklif edecek. Düğün ise haziranda. Northstar olarak da bilinen Beaubier, parlak mavi gözleri, hafif kırlaşmış siyah saçlarıyla insanüstü hızlarda hareket edip uçabilen bir Kanadalı.
Marvel Genel Yayın Yönetmeni Axel Alonso yaptığı açıklamada, “Astonishing X-Men No.50” başlıklı sayıda Northstar’ın dizlerinin üzerine çöküp erkek arkadaşı Kyle Jinadu’ya evlenme teklif edeceğini belirterek, “Marvel evreni, bugüne kadar her zaman pencereden dışarı baktığınızda gördüğünüz şeyleri yansıtmıştır” dedi.

Batman de eşcinsel
Çizgi roman dünyasında eşcinsel karakterlerin sayısı artıyor. Batman ve Robin’in eşcinsel bir çift olduğunu ve yayıncıların artık bunu açıklaması gerektiğini savunuyordu. Çizgi romanın yayıncısı ise bu tartışmalara iki ay önce nokta koymuştu. Playboy’a konuşan Alonso Batman’in gay olduğunu söylemişti.


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Mavi

  ,

  Yayın

  ,

  Erkek

  ,

  Eşcinsel

  ,

  Ünlü

  ,

  zaman