Çocukların bayıldığı Miro sergisi uzatıldı

Çocukların bayıldığı Miro sergisi uzatıldı
Çocukların bayıldığı Miro sergisi uzatıldı
Sabancı Müzesi'nde açılan sezonun en iddialı sergilerinden 'Joan Miró. Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar' sergisi, yoğun ilgi nedeniyle 8 Mart'a kadar uzatıldı. Özellikle çocukların çok sevdiği Miro sergisine paralel olarak 332 çocuk atölyesi düzenlendi ve sergiyi açıldığı günden bu yana 100.000'den fazla sanatsever gezdi.

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) ev sahipliği yaptığı ve Sabancı Holding’in sponsorluğunu üstlendiği ‘Joan Miró. Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar’ sergisi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 8 Mart 2015 tarihine kadar uzatıldı. 20. yüzyılın çokyönlü, çığır açan sanatçısı Joan Miró’nun olgunluk dönemine odaklanan sergi, sanatçının Akdeniz coğrafyası ve insanına dair gözlemlerinden ilham alarak, kadın , kuş ve yıldız temalarına yoğunlaşıyor. Miró’nun eserlerinden ilhamla tasarlanan SSM Çocuk Atölyeleri ise sergi sonuna kadar devam edecek.


ÇOCUKLARA 332 MIRO ATÖLYESİ
Sergiyi ziyarete açıldığı 23 Eylül 2014 tarihinden bu yana yerli ve yabancı 100.000’den fazla sanatsever gezdi. SSM, ayrıca bugüne kadar sergiye paralel olarak 332 çocuk atölyesine ev sahipliği yaptı.
 

Joan Miro'yu anlama kılavuzu