Coğrafyasına kavuşan notalar

Sanatçılarımızla birlikte Bosna'yı 'fetheden'
Kırıka, henüz bir yaşını geride...

Sanatçılarımızla birlikte Bosna'yı
'fetheden' Kırıka, henüz bir yaşını geride bırakmış olmasına karşın performansı ve samimiyetiyle Saraybosna'nın yapısına en iyi uyum sağlayabilen gruplardan biriydi.
'Single'ları 'Yağ Satarım, Bal Satarım'ı bavullarında Bosna'ya getiren Kırıka, Kroki Cafe Bar, ıslak Saraybosna sokakları ve alternatif 'BM binası' öğrenci yurduna getirdikleri elektrikle bienalin unutulmazları arasına girdi.
Performanslarıyla bienaldeki diğer müzisyenlerin de kendileriyle kaynaşmasına cevap veren grup, akustik temelini Urfa'dan Selanik'e, İstanbul'dan Avrupa'ya uzanan bir karışımdan alıyor.
Grubun çekirdek kadrosunda İstanbul Blues Kumpanyası'ndaki müzikleriyle tanınan müzisyen ve vokalist Salih Nazım Peker ve Replikas'ın davulundan kulakların aşina olacağı vurmalı ustası Orçun Baştürk ile basçı Cem Devrim Akdoğan bulunuyor.
Kırıka'nın sesini tamamlayıcı diğer öğeler ise Sezgin Boynik'in 'dadaist' vokali, Ulaş Özdemir'in 'esrarengiz' efektleri ve Ferhat Yegül'ün 'Kusturica' tadındaki trombonu ile esrar yüklü ney'i. Grubun ilk albümünün de çok yakında Doublemoon etiketiyle yayınlanacağını belirtelim.