Çok özel müzik filmine çok özel tek gösterim

Çok özel müzik filmine çok özel tek gösterim
Çok özel müzik filmine çok özel tek gösterim
'Manolya', 'The Master', Kan Dökülecek' gibi Oscar'lı filmlerin yönetmeni Paul Thomas Anderson'ın Radiohead gitaristi Jonny Greenwood ile İsrailli müzisyen Shye Ben Tzur eşliğinde Hindistan'ın kuzeyindeki Racastan'a yaptığı yolculuğa ve albüm kaydına tanıklık ettiği 'Junun' filmi İstanbul Film Festivali ve MUBI işbirliğiyle bu akşam 21.30'da tek gösterimle Rexx Sineması'nda.

Galasını New York Film Festivali’nde, dünya prömiyerini ise dijital film platformu MUBI’de yapan Paul Thomas Anderson imzalı ‘Junun’ filmi, İstanbul Film Festivali ve MUBI işbirliğiyle 28 Ekim Çarşamba günü 21.30’da tek gösterimle Rexx Sineması’nda olacak. 

‘Junun’, Paul Thomas Anderson’ın Radiohead gitaristi Jonny Greenwood ve İsrailli müzisyen Shye Ben Tzur eşliğinde Hindistan’ın kuzeyindeki Racastan’a yaptığı yolculuğa ve albüm kaydına tanıklık ediyor. 2015 baharında, Shye Ben Tzur, Paul Thomas Anderson ve Jonny Greenwood, “Rajasthan Express” müzisyenleri tarafından Hindistan’ın kuzeyindeki Mehrangarh Kalesi’nde ağırlandı. Amaçları, 15. yüzyıldan kalma bu kalede, Radiohead’ın yapımcısı Nigel Godrich’ın yardımlarıyla, Hindistan’ın dört bir yanından değerli müzisyenlerin katılımıyla, müzisyen, besteci ve şair Ben Tzur’un albümü üzerinde çalışmaktı. Grubun kalenin içinde kurulan stüdyoda geçirdikleri üç haftalık bu eşsiz ve coşkun buluşma aynı adlı bir albüm ve bir filmle, yani ‘aşkın deliliği’ ‘Junun’la sonuçlandı.

Samimi, kültürlerarası ve ruhsal bir müzik yolculuğu olan bu sanat yoldaşlığı, Doğu ile Batı’nın kavuşması gibi hayal gücünüzü harekete geçirecek, göze, kulağa ve duygulara hitap eden eşsiz bir deneyim sunuyor. Gönlünüzü kaptıracağınız bu benzersiz filmin İstanbul Film Festivali ve MUBI işbirliği ile sinemada yapılacak olan tek gösterimi, 28 Ekim Çarşamba günü 21.30 seansında Rexx Sineması’nda gerçekleştirilecek.
Jonny Greenwood, daha önce yönetmen Paul Thomas Anderson’un ‘Gizli Kusur’, ‘Kan Dökülecek’, ‘The Master’ ve ‘Manolya’ filmlerinin de müziklerine imza atmıştı. ‘Junun’, yönetmen Paul Thomas Anderson’un çektiği kurmaca olmayan ilk film.
Bu özel gösterimin biletleri, bugün Rexx Sineması’ndan edinilebilir.