Contemporary Istanbul hazırlıkları başladı

Contemporary Istanbul hazırlıkları başladı
Contemporary Istanbul hazırlıkları başladı
13 Haziran'da The Sofa Hotel'deki Frankie'de yapılan davetin ardından, Contemporary Istanbul'un hazırlıkları başlamış oldu

Contemporary Istanbul hazırlıklarına start verildi. 13 Haziran Cuma günü gerçekleşen Danışma Kurulu toplantısının ardından, The Sofa Hotel’in içerisinde yer alan Frankie’de özel bir davet gerçekleştirildi. Yeni Ufuklar: Çin Bölümü’nün küratörleri Massimo Torrigiani ve Davide Quadrio, Program Direktörü Marcus Graf, Danışma Kurulu üyeleri ve davetlilerin katıldığı etkinlikle beraber, Contemporary Istanbul hazırlıkları başlamış oldu.

Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’un 9.’su bu sene 13-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. 17.500 metre karelik fuar alanında 650 sanatçı, 3000 eser, 22 ülkeden 95 çağdaş sanat galerisi ile beraber 75.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getirecek. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşturacak.

Contemporary Istanbul’un 2013 yılındaki en büyük yeniliği olan Plug-in Istanbul Yeni Medya Bölümü’nde bu yıl video, yeni medya ve genel anlamda dijital sanatın bütün tarzları; ses ve ışık enstalasyonları, etkileşimli ve jeneratif sanat işleri, iç mekan mapping projeleri, robotik tasarımlar ikinci kez 1.000 m2’lik bir alanda sanatseverlerle buluşturacak.

CI Dialogues konferans programı 2014 yılında da gu¨ncel sanatın uluslararası fikir liderlerini konferanslar ile bir araya getirecek. Bu yıl ikincisi gerçekleşecek Plug-in Istanbul Yeni Medya Bölümü ve “New Horizons - Yeni Ufuklar” kapsamında konuk ülke olan Çin’den ve dünyadan koleksiyonerlerin, sanatçıların, ku¨ratörlerin katılacağı “The Other Art. Alternatives. Choices. Options” temalı CI Dialogues konferans serisi fuar alanında gerçekleşecek.