Coppola, Brad Pitt ile 'Yolda'

'Baba' ve 'Kıyamet' filmlerinin yönetmeni Francis Ford Coppola, 'Beat Kuşağı'nın temsilcisi...

LOS ANGELES - 'Baba' ve 'Kıyamet' filmlerinin yönetmeni Francis Ford Coppola, 'Beat Kuşağı'nın temsilcisi ve yazar Jack Kerouac'ın 'Yolda' (On The Road) adlı kült romanını beyazperdeye uyarlıyor. Yıllar önce 'Yolda'nın film haklarını satın aldığını belirten Coppola, filmin başrollerinde Brad Pitt ve Billy Crudrup'un yer alacağını, kendisinin de yapımcılığı üstleneceğini açıkladı.
'Yolda' filminin yönetmenliğini 'Genç Ölmek', ' Batman Daima' ve '8 Milimetre' gibi filmlerden tanıdığımız Joel Schumacher üstlenecek. Jack Kerouac rolünün Billy Crudrup'a uygun bulunduğu filmde, Brad Pitt'in rolü ise kitapta yazar Neal Cassady'i temsil eden Dear Moriarty olacak.
'Yolda' filmine ilham veren kült romanın, Kerouac tarafından 1951 yılının nisan ayında üç haftada tamamlanan orijinali, geçen mayıs
ayında Sotheby's Müzayede Evi'nde 2 milyon 430 bin dolara satılmıştı. Yazar romanını, dikkatini yitirmemek için dev bir kâğıt rulosu üzerine daktilo etmişti. Romanın orijinalini satın alan James Irsay, yapıtı Amerika turuna çıkarmayı planlıyor!