CSO'dan Küba ezgileriyle Yeni Yıl konseri

CSO'dan Küba ezgileriyle Yeni Yıl konseri
CSO'dan Küba ezgileriyle Yeni Yıl konseri
Rengin Gökmen yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, yeni yıl konserinde Küba ezgileri çalan Klazz Brothers'la birlikte çalacak. Pek çok ödül sahibi topluluğa tanınmış bir şarkıcı, Maria Markesini de eşli edecek.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestra'sı bu yılki yeni yıl konserinde Küba ezgilerine ve dünya çapında müzisyenlere yer veriyor. Şef Rengim Gökmen eşliğinde gerçekleşecek konserin konuk grupları dünyaca ünlü Klazz Brothers & Cuba Percussion grubu ve ünlü solist Maria Markesini olacak. Ayrıca T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Opera ve Balesi Bale Sanatçıları da çok özel gösterileri ile sahne alacaklar. 26 Aralık Cuma gecesi saat: 20.00'de başlayacak etkinlik Ankara Spor Salonu'nda (Arena) yapılıyor.

KLAZZ BROTHERS & CUBA PERCUSSION
Klazz Brothers, 1999 yılında kurulduğundan bu yana farklı kültürlerin müziklerinin yanı sıra geleneksel ve yenilikçi müziğe olan tutkusuyla da, klasik ve caz arasındaki sınırları keşfetmekte. Iyi bir caz trio olarak Sony’nin dikkatini çeken grup, tesadüfen tanıştıkları Kübalı iki muhteşem perkusyonistin de katılımıyla ortaya çıkan Klazz Brothers & Cuba Percussion projesi ile dünyanın dört bir yanında konserler verdi. Grup latin, swing, salsa, caz ve klasik gibi tarzları orijinallerinden çok da uzaklaşmadan kendi üslubuyla yeni formlarda sunuyor. Klazz Brothers & Cuba Percussion olarak Sony Classical’dan 7 albüm çıkartan ve dünya çapında 500 bin albüm satışı yapan grup, şu ana kadar 2 Echo Klassik, 2 Jazz Ödülü almış ve Grammy’ye aday gösterilmiş durumda.

MARIA MARKESINI
Maria Markesini daha 3 yaşındayken müziğe olan ilgisi keşfedilmiş ve 5 yaşında piyano derslerine başlamış. Ardından Music Academy of Rotterdam ve Royal Music Academy of Brussels’de piyano eğitimleri almış. Ancak, talihsiz gibi görünen bir kaza müzik hayatını değiştirmiş ve Maria’yı sahnede enstrüman çalan değil kadife sesiyle şarkılar söyleyen bir konuma taşımış. Gelenekselden
modern caza çok geniş bir müzikal bilgi dağarcığına sahip olan Maria için bu durum bir yeniden doğuş. Klazz Brothers ile film müziklerini seslendirdiği Cinema Passionata adlı bir projesi de var.