D-Marin Klasik Müzik Festivali'nde yeni gelişmeler

D-Marin Klasik Müzik Festivali'nde yeni gelişmeler
D-Marin Klasik Müzik Festivali'nde yeni gelişmeler
Bu yıl 20-27 Ağustos tarihleri arasında 12'ncisi düzenlenecek Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali'nin sanatsal programlama ve planlaması Pozitif Live tarafından üstlenilecek. Bodrum'da düzenlenecek festivalin süresi de 8 güne uzatıldı.

Doğuş Grubu kurucu ortaklığıyla bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali , 20-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Sanatsal programlama ve planlaması Pozitif Live tarafından üstlenilen festival, klasik müziğin dünyaca ünlü, öncü orkestralarını ve müzisyenlerini bir kez daha Bodrum’a taşıyacak. Süresi 8 güne uzatılan ve bilet gelirleri  Tohum Otizm Vakfı ve otizmli çocuklar ile ailelerine yönelik çeşitli projelerde kullanılmak üzere Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak festival, bu yıl D-Marin Turgutreis’te başlayıp Bodrum’a yayılacak.

Türkiye’nin en çekici yaz tatili rotalarından birinde kültür, sanat ve müzikle dolu alternatif bir Bodrum deneyimi sunan 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin programı önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali hakkında
Klasik müziğin ülkemizdeki gelişimini destekleyerek daha çok dinleyiciye ulaşmasını hedefleyen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, bir marinada düzenlenen ilk ve tek klasik müzik festivali. Festival kapsamında bugüne kadar 89 konser gerçekleştirildi; festival bugüne kadar 3800’ü aşkın sanatçıya ev sahipliği yaptı ve 180.000’i aşkın müzikseveri ağırladı.
Avrupa Festivaller Birliği'ne (European Festivals Association) 2009 yılında kabul edilen D-Marin Klasik Müzik Festivali, 2012 yılında Andante Dergisi tarafından organize edilen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Klasik Müzik Etkinliği Ödülü"nü kazandı ve Skalite Ödülleri'nde Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’ne "Bölge Özel Ödülü"nü kazandırdı.
Festivalin bilet satış gelirlerinin tamamı her yıl olduğu gibi Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na otizmli çocuklar ile ailelerine yönelik çeşitli projelerde kullanılmak üzere bağışlanacak.