D-Marin'i Jose Carreras açacak

D-Marin'i Jose Carreras açacak
D-Marin'i Jose Carreras açacak

14-18 Temmuz tarihlerinde sekizincisi düzenlenecek D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali, açılışında efsane bir ismi, ünlü İspanyol tenor Jose Carreras’ı ağırlayacak. Konserde Carreras’a Türkiye ’nin köklü orkestrası CSO eşlik edecek. Orkestrayı şef David Giménez’in yöneteceği konserin diğer solisti ise uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren soprano Simge Büyükedes olacak.
Bu yıl Andante dergisince verilen Donizetti Ödülleri’nde yılın en iyi klasik müzik etkinliği seçilen festivalin bir diğer sürprizi Fazıl Say’ın ‘Mezopotamya Senfonisi’. Dünya prömiyeri geçen hafta İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleştirilen ‘Mezopotamya Senfonisi’nin 18 Temmuz’daki ikinci seslendirilişinde Fazıl Say’ın yanı sıra Gürer Aykal yönetimindeki Borusan Filarmoni sahnede olacak.
Festivalin 15 Temmuz’daki konuğu viyolanın yaşayan en büyük isimlerinden Yuri Bashmet, Moskova Solistleri’yle birlikte Bodrum’da ilk kez izleyici karşısına çıkacak. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası da festival kapsamında 17 Temmuz’da flamenkonun efsane gitaristi José Maria Gallardo Del Rey ve Antonio Marquez Dans Kumpanyası’na eşlik edecek. Doğuş Grubu tarafından düzenlenen festivalde konserlerden sağlanacak gelirin tamamı Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.