Dalaras 'çıldırdı'

Yunan müziğinin dünyadaki en önemli isimlerinden George Dalaras'ın
'Running Road' isimli yeni albümü, EMI etiketiyle yayımlandı.

İSTANBUL - Yunan müziğinin dünyadaki en önemli isimlerinden George Dalaras'ın
'Running Road' isimli yeni albümü, EMI etiketiyle yayımlandı. Eski, yeni pek çok müzisyen dostunun yer aldığı 'Running Road'da George Dalaras, Sting'in 'Mad About You' şarkısını, Sting'in de vokal katkılarıyla Yunanca yorumladı.
1970'li yıllardan bu yana çalışmalarıyla yalnızca Yunanistan da değil, tüm dünyada büyük beğeni toplayan Dalaras, son albümü 'Running Road'da geleneksel Yunan müziğinin yanında rock baladları, zeybek şarkılarını da kendine özgü vokaliyle yorumladı.
Müziği ile olduğu kadar toplumsal sorunlara yaklaşımıyla da takdir toplayan Dalaras bugüne kadar Sting, Bruce Springsteen, Tracy Chapman ve Peter Gabriel gibi isimlerle birlikte yardım amaçlı birçok konsere katıldı. İnsan hakları konusunda da aktif olarak çalışmalar yapan George Dalaras ayrıca Yunan müziğinin geleneksel türlerinden laiko, paradosiako, rembetiko'yu genç dinleyicilere de sevdirmeyi başardı.
Dalaras kendine özgü vokalini ve pek çok enstrümanı kullanmadaki ustalığını bu albüme de yansıtmış. Geleneksel Yunan müziğinin yanında rock baladları, zeybek şarkılarının da renk kattığı 'Running Road' albümünde Nathalie Cardone'nin sayesinde bir anda popülerleşen 'Hasta Siempre' şarkısının Dalaras yorumunu dinleyebilirsiniz.
Ünlü gitarist Al DiMeola'nın da konuk olduğu albümün ilk single'ı Sting'in 'Mad About You' şarkısı. 1988 yılında tanıştığı ve dost olduğu Sting, 'Mad About You' şarkısının Yunanca yorumunda Dalaras'a eşlik etti. (Kültür Sanat)