Depardieu'dan eleştirilere tepki

Depardieu'dan eleştirilere tepki
Depardieu'dan eleştirilere tepki
Ünlü aktör Gerard Depardieu, daha az vergi vermek için başka ülke vatandaşlığına geçtiği yolundaki iddialara sert tepki gösterdi.

İsviçre'deki “L'Equipe 21” isimli spor televizyon kanalına konuşan sinema oyuncusu, “Daha az vergi için başka ülke vatandaşlığına geçseydim bunu yıllar önce yapardım”dedi.

Depardieu, Rus pasaportu almasına rağmen kendisini hala Fransız olarak hissettiğini ifade etti ve büyük bir ihtimalle ayrıca Belçika vatandaşlığına da geçeceğini söyledi.

Deparieu, Fransa'da her yıl pazar gazetesi tarafından belirlenen ve ülkenin en çok sevilen 50 şahsiyetinin belirlendiği genel klasmana atıfta bulunarak, “Buradaki şahsiyetlerin 20'si Fransa'daysa diğer 30'u başka ülkelerde yaşıyor” ifadesini kullandı.

Kendisini “ dünya vatandaşı”olarak niteleyen Depardieu, “Ben çok sık yolculuk yapıyorum ve gördüğüm ülkelerde birçok adaletsizliklerle karşılaşıyorum, ancak sonuçta ben bir sinema sanatçısıyım ve sorunları çözmek benim değil siyasetçilerin işi. Benim yapabileceğim bir şey yok” dedi.

FIFA'nın davetlisi olarak Zürih'e gelen Depardieu, dünyanın en başarılı futbolcusunu belirlemek için düzenlenen “Altın Top” ödül törenine onur konuğu olarak katılacak. (aa)