Despotluk zamanlarında 'güldür güldür' tiyatro!

Despotluk zamanlarında 'güldür güldür' tiyatro!
Despotluk zamanlarında 'güldür güldür' tiyatro!
Türk tiyatrosunun ve televizyon dünyasının sevilen isimleri 'İstibdat Kumpanyası' ile izleyiciyle buluşuyor.

Genel Sanat Yönetmenliğini Gencay Gürün’ün yaptığı, Uğur Saatçi’nin yazdığı “İstibdat Kumpanyası” adlı müzikli komedi hatırı sayılır bir kadroyla seyirciyle buluşuyor. Barış Erdenk’in sahneye koyduğu oyunun koreografisiyse Sibel Erdenk’e ait. Oyunda horondan, sirtakiye kadar birçok dans kalabalık bir ekip tarafından görsel bir şölen içinde sahneleniyor. 

‘İstibdat Kumpanyası’ kadrosunda Levent üzümcü, Sabri Özmener, ve Güldür Güldür ekibindeki başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken Aylin Kontente, Onur Buldu, Uğur Bilgin gibi oyuncuların yanı sıra Devlet Tiyatrolarının yetenekli oyuncuları da yer alıyor.

OYUNUN KONUSU:
Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister. Bu yüzden Fransa ’dan yarı Fransız yarı Türk Samuel Efendi’yi (Levent Üzümcü) getirterek, Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister, oyunun ana karakteri Cyrano’nun tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır. Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref Paşa bunun için yardımcısı Sefer Bey’i görevlendirir. Sefer Bey’se ancak Recai Efendi’nin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizlerde başlamış olur.

OYUN TARİHLERİ
20 EKİM PAZARTESİ 20.30 KOZZY
23 EKİM PERŞEMBE 21.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
24 EKİM CUMA 21.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
26 EKİM PAZAR 15.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
2 KASIM PAZAR 15.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
9 KASIM PAZAR 15.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
14 KASIM CUMA 21.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
16 KASIM PAZAR 15.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ
30 KASIM PAZAR 15.00 PROFİLO KÜLTÜR MERKEZİ

GİŞE TEL: 0212 216 40 70