Devlet Tiyatroları'ndan 29 oyun ücretsiz

Devlet Tiyatroları'ndan 29 oyun ücretsiz
Devlet Tiyatroları'ndan 29 oyun ücretsiz

İstanbul DT'nin oyunu: Çöl Fırtınaları

Devlet Tiyatroları 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü yurt genelindeki sahnelerinde, ücretsiz temsillerle kutlayacak...

Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle 27 Mart Cuma günü Devlet Tiyatroları (DT) sahnelerinde 29 farklı oyun ücretsiz olarak seyirci karşısında olacak. DT'nin 12 bölgesindeki 23 sahnesinde ve Gaziantep, Malatya, Çorum, Zonguldak, Denizli ve Ordu turne sahnelerinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek.
Bursa 2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali kapsamında 27 Mart Cuma günü sahnelenecek Makedonya-Üsküp Türk Tiyatrosu yapımı 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' adlı oyun da ücretsiz olacak. Öte yandan Adana Devlet Tiyatrosu ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nin 17’ncisi de 27 Mart Cuma günü başlayacak. Festival İstanbul DT yapımı ‘Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş’ adlı oyunla açılacak ve Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında ücretsiz sahnelenecek. Festival kapsamında bu yıl Türkiye 'den 16, yurt dışından sekiz topluluk 24 oyun sahneleyecek.

BU OYUNLAR ÜCRETSİZ

Ankara Devlet Tiyatrosu 'Hedda Gabler'i Büyük Tiyatro Sahnesi’nde, 'Sarı Naciye'yi Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, 'Neşe, Dert, Aşk'ı Küçük Tiyatro’da, 'Ramiz İle Jülide'yi Şinasi Sahnesi’nde, 'Aklımdaki Kadınlar'ı Altındağ Tiyatro Sahnesi’nde, 'Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye'yi Stüdyo Sahne’de, 'Nehir'i ise Oda Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşturacak.
                   Ankara DT'den: Aklımdaki Kadınlar

İstanbul Devlet Tiyatrosu 'Çöl Fırtınaları'nı Cevahir Salon 1’de, 'Profesyonel'i Cevahir Salon 2’de, Adana Devlet Tiyatrosu yapımı 'Bir İnsan, Bir Ağaç, Bir Köpek'i Üsküdar Stüdyo Sahne’de, 'Kontrabas'ı Küçük Sahne’de, 'Ellerimin Arasındaki Hayat'ı Küçükçekmece Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, 'Cimri'yi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde, 'Sevgili Hayat'ı Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Sahnesi’nde ve 'Nice Yıllara'yı Çorum’da sahneleyecek.

İzmir Devlet Tiyatrosu 'Kadın Sığınağı'nı Konak Sahnesi’nde, 'Akıl Defteri'ni de Zonguldak’ta tiyatroseverlerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu Makedonya-Üsküp Türk Tiyatrosu yapımı 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' adlı oyunu Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde seyirciyle buluşturacak.

Adana Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı 'Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş'i Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde sunacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu 'Salaklar Sofrası'yla Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde temsil verecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu 'Murtaza' adlı oyunla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesi’nde seyirciyi selamlayacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu 'Vahşi Batı'yı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahne’de, 'Fare'yi de Ordu da görücüye çıkaracak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu 'Çıkmaz Sokak Çocukları'nı Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, 'Anlatılan Senin Hikâyendir'i de Denizli’de sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu 'Tarla Kuşuydu Jüliet'i Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, 'Misafir'i de Malatya’da seyirciyle buluşturacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu 'Gülünç Kibarlar'ı Gaziantep’te tiyatroseverlerin karşısına çıkaracak.

Van Devlet Tiyatrosu 'İki Kalas Bir Heves'i Van Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşturacak.