Dice Kayek koleksiyonunu sergide tanıttı

Dice Kayek koleksiyonunu sergide tanıttı
Dice Kayek koleksiyonunu sergide tanıttı
İKSV ve "İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti"nin de destek verdiği sergide, 2010 İlk Bahar-Yaz koleksiyonları tanıtıldı

Ece ve Ayşe Ege kardeşlerin birlikte oluşturduğu "Dice Kayek" markası, Paris’te daha önce bir defileyle tanıttıkları 2010 İlk Bahar-Yaz koleksiyonlarını, bu kez bir sergiyle moda severlere tanıttı.

Paris’teki "Arts Decoratifs" salonunda "İstanbul Contrast" başlığıyla sergilenen tasarımlar, moda severlerin büyük ilgisini çekti.

İKSV ve "İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti"nin de destek verdiği sergi, Fransa’da devam eden "Türkiye Mevsimi" etkinlikleri kapsamında da yer aldı.

Paris’te yaşayan yazar Sedef Ecer, sergi kataloğunda, Dice Kayek’in son tasarımlarını şöyle anlattı:

"Zıtlıklarla dolu bir koleksiyon İstanbul gibi... Temeline Aya Sofya’nın kubbesi gibi sağlam bir mimari oturtulmuş, dışınaysa tüm kontrastlarıyla, kat kat İstanbul ruhu nakşedilmiş. Bizans melekleriyle Osmanlı hazineleri, saray bahçeleriyle kaftanların ihtişamı, lalelerinin sembolizmiyle güvercinlerinin mitolojisi. Gecelerin hiç sönmeyen ışıklarıyla asırlık lezzetleri ve tabii Yeşilçam kahramanları... Galata köprüsü gibi eskiyle yeniyi birbirine bağlayan, kaotik ama dengeli, kuralsız ama matematik, serseri ama elegan, heyecanlı ama görmüş geçirmiş ’entariler.’ Dice Kayek ruhunun tam yansıması. Kısacası çok İstanbullu bir koleksiyon."(aa)