Dijital ortamda sanat yazarlığının incelikleri

Dijital ortamda sanat yazarlığının incelikleri
Dijital ortamda sanat yazarlığının incelikleri

Mixer de 11 Ekim e kadar devam edecek (re)present exhibist: 2 years sergisinde Gözde Türkkan ın eserleri de yer alıyor.

Galeri Mixer'in başlattığı ArtWriting Turkey kapsamında 3 Ekim Cumartesi günü 'Dijital Ortamda Sanat Yazarlığı' ele alınacak. Saat 14.00-17.00 arasındaki etkinliğin konuşmacıları Burcu Ezer, Merve Ünsal, Murat Alat ve Yasemin Elçi olacak.

Mixer galerinin, Eylül 2013’te başlattığı ArtWriting Turkey projesi kapsamında şimdiye kadar, Türkiye ’de sanat yazımı ve eleştirisiyle ilgilenen kişilerin bir araya gelip birbirlerinin tecrübelerinden faydalanacakları, konunun uzmanlarının düşünce ve deneyimlerini dinleyebilecekleri bir platform oluşturdu. İki yıllık proje geçmişi sonunda, düzenli olarak atölye ve konuşmaların yanında sergi turlarının da gerçekleştirildiği bir yapıya kavuşmuştu. Bu etkinliklerin yanında, Türkiye’de sanat yazımının güncel durumuna ışık tutan ve atölye katılımcılarının yazılarını içeren derleme niteliğindeki AWT Projesi kitaplarını da yayınlamaya başladı.

ArtWriting, yeni sezonun ilk etkinliğinde şimdiye dek ele alınan basılı yayıncılık üzerinden sanat yazarlığından farklı olarak dijital ortama eğiliyor. 3 Ekim Cumartesi saat 14.00-17.00 arasında Tophane’deki Mixer’de gerçekleştirilecek ‘Dijital Ortamda Sanat Yazarlığı’ başlıklı yuvarlak masa toplantısının konuşmacıları Burcu Ezer, Merve Ünsal, Murat Alat, Yasemin Elçi olacak. Etkinlikte dijital dünyada sanat yazarlığının basılı yayıncılıktan nasıl farkları olduğu, erişilebilirlik açısından avantajlarının neler olduğu, kendi içinde ne gibi açmazlar ya da sınırlar taşıdığı, kendine has dili, zenginleştirici yanları, sosyal medyada nasıl yayıldığı, paylaşım hızı ve döngüsü gibi pek çok konu üzerinde durulacak.

ArtWriting Turkey
Konuşmacılar: Burcu Ezer, Merve Ünsal, Murat Alat, Yasemin Elçi
Yer: Mixer Tophane
Tarih: 3 Ekim Cumartesi, 14:00 – 17:00