Dinçer Sezgin'i uğurladık

Dinçer Sezgin'i uğurladık
Dinçer Sezgin'i uğurladık
Gazetemiz yazarlarından 71 yaşındaki Dinçer Sezgin, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi


İZMİR - İzmir’de vefat eden öykü yazarı, şair ve gazeteci Dinçer Sezgin son yolculuğuna uğurladı.
Sezgin’in cenazesi, Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde ikindi vakti kılınan namazın ardından Doğançay Mezarlığı’na defnedildi.
Cenaze törenine, Sezgin’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Ertam Özen, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, edebiyat dünyasından isimler ve vatandaşlar katıldı.
Sezgin’in eşi Nevzat Süer Sezgin, cenaze töreninde taziyeleri kabul etti.
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Nevzat Süer Sezgin’e, "Dinçer Sezgin’in ani ölümü büyük üzüntü yarattı, acınızı anlıyor ve paylaşıyorum. Onun gibi aydın insanlar kolay yetişmiyor, yokluğuna zor alışacağız" dedi.
Kalp rahatsızlığı nedeniyle üç hafta önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Sezgin, dün hayatını kaybetmişti.


İzmir’in Torbalı ilçesinde 1939 yılında doğan Dinçer Sezgin, Çanakkale Öğretmen Okulu ve Eğitim Enstitüsünü bitirdi. Bir süre öğretmenlik yapan Dinçer, TRT sınavlarını kazanarak bu kuruma geçti. TRT’de 28 yıl boyunca birçok kademede görev alan Sezgin, emekli olduktan sonra Radikal Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Sezgin’in 30’un üzerinde şiir, roman ve hikaye türlerinde yazılmış kitapları bulunuyor.
Dinçer Sezgin, 2009 yılında Karşıyaka Belediyesince verilen Homeros Dil Ödülü’nü almıştı. (aa)