Diş kliniğinde resim sergisi

Diş kliniğinde resim sergisi
Diş kliniğinde resim sergisi
Türkiye resminin önemli isimlerinden Mithat Şen ve Tülin Onat'ın eserleri Fulya'daki diş kliniği Dentan'da sergileniyor.

‘Her sağlık kuruluşu sanat ’ sloganıyla gündelik yaşam alanlarında sanatsal çözümler öneren proje kapsamında Fulya’daki Dentan’da açılan Mithat Şen ve Tülin Onat sergisi aralık ayı sonuna kadar devam edecek.
Ressam Tülin Onat, bugünkü resimlerini ve ne yapmak istediğini şöyle anlatıyor: “Resimde hep üzerinde durduğum ‘derinlik’ kavramını, bazen de çok katlı tuvallerimle daha da abarttım. Belli ritm, belli derinliklerde, tuval yüzeyine tekrar tekrar giydirilmesi, bugüne kadar yaptığım ön plan-arka tuval diretmesini, en somut biçimde ortaya çıkarıyor. Daha yalın, daha iyi anlattım… Ama hikayesi yanlızca kendi içinde, biçime özel…” Prof. Ümran Bulut ise Tülin Onat’la ilgili “Sanatına özgü formları, mekan üzerindeki arama ve buluşlarıyla Türk resmine özgün bir soluk getirmiştir” yorumunu yapıyor.

Mithat Şen ise resimlerini şöyle anlatıyor: “Yaptığım şey, doğadan bir parça alıp onu, doğanın üretim biçimini kullanarak ama doğayı referans göstermeye ihtiyaç kalmadan tekrar etmek. Doğadan olduğunu unutana kadar. Kendisi doğa olana kadar... Hikâye büyük bir tuzak. Göndermeleri ve yönlendirmeyi engellemek için, adlandırmıyorum onları. Bakanla baktığı yapıtı baş başa bırakmak için...”
Tel: 0212 291 03 03


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  Mekan

  ,

  doğa

  ,

  Aralık

  ,

  yalın