Doğaya karşı kervan

Fotoğrafçı Eric Valli'nin ilk uzun metrajlı filmi olan 'Himalaya-Bir Şefin Çocukluğu' yüzyıllardır Himalaya'nın eteklerinde yaşayan Dolpoluların dünyasına götürüyor bizleri

İSTANBUL - Fotoğrafçı Eric Valli'nin ilk uzun metrajlı filmi olan 'Himalaya-Bir Şefin Çocukluğu' yüzyıllardır Himalaya'nın eteklerinde yaşayan Dolpoluların dünyasına götürüyor bizleri. 10 yılı aşkın bir süredir bölgede yaşayan ve National Geographic, Geo, Life gibi dergiler için foto-röportajlar üreten Eric Valli, şef Thilen'in 'Dolpo üzerine, hayatımız ve geleneklerimiz üzerine bir film çekmelisin' nasihatına kulak vererek kameranın arkasına geçmiş.
Geçtiğimiz yıl En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a aday olan 'Himalaya-Bir Şefin Çocukluğu', 20. İstanbul Film Festivali'nde de gösterilmişti. Başlıca rolleri Thilen Lhoundup, Gurgon Kyap, Karma Wangiel, Nyima Lama'nın paylaştığı 'Himalaya-Bir Şefin Çocukluğu', tek geçim kaynakları olan kervanların şefliği için mücadele eden iki Dolpolu, Tinle ve Karma'nın hikâyesini anlatıyor. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    İstanbul