Doğu Karadeniz'de senfonik akşamlar

Doğu Karadeniz'de senfonik akşamlar
Doğu Karadeniz'de senfonik akşamlar

CSO nun turnesi 17 Ekim de Erzurum dan başlıyor.

CSO 'Kampüste Senfonik Akşamlar' kapsamında Kars, Erzurum, Rize, Trabzon ve Giresun'daki üniversitelerde sahneye çıkacak

İSTANBUL - 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na (CSO) ana sponsor olan ve 10 milyon dolarlık bir restorasyon projesiyle CSO salonunu yenileyen Doğuş Grubu, geçen yıl hayli ilgi gören ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ turne projesinin ikincisini Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz üniversitelerinde gerçekleştiriyor. CSO’yu bugüne kadar gitmediği Anadolu’daki illere götürerek, bu illerde bulunan üniversiteler aracılığıyla gençlere ve bölge halkına klasik müziği sevdirmeyi hedefleyen ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’, 17-23 Ekim tarihleri arasında Kars Kafkas, Erzurum Atatürk , Rize, Trabzon Karadeniz Teknik ve Giresun Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
17 Ekim’de Kars Kafkas Üniversitesi’nde başlayacak ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ turnesi, 18 Ekim Pazartesi günü Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde, 20 Ekim Çarşamba günü Rize Üniversitesi’nde devam edecek. 21 Ekim’de Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde iki konser verecek olan şef Rengim Gökmen yönetiminde CSO, turneyi 22 Ekim’de Giresun Üniversitesi’ndeki konserle noktalayacak.
 Erzurum, Kars ve Rize konserlerindeki solist sanatçısı Türkiye ’nin dünya çapındaki piyanisi İdil Biret olurken, keman virtüözü Cihat Aşkın ve genç kemancı Hasan Gökçe Yorgun, Trabzon ve Giresun’da CSO eşliğinde sahne alacak. Konserlerin yapılacağı illerin seçiminde öncelikle ilde mevcut bir senfonik orkestranın olmaması dikkate alındı. Turnede CSO’ya Doğuş Çocuk Senfoni eşlik edecek. (Kültür Sanat)