Doktor Çehov'la buluşma

Oyunları ve kısa öyküleriyle 19. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran Rus yazar Çehov ölümünün 100'üncü yılında, özel bir kitap ve etkinliklerle anılıyor.

İSTANBUL - Oyunları ve kısa öyküleriyle 19. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran Rus yazar Çehov ölümünün 100'üncü yılında, özel bir kitap ve etkinliklerle anılıyor. Can Yayınları aynı zamanda iyi bir doktor olan Anton Çehov'un tıp ve hekimlik üzerine öykülerini 'Doktor Çehov'dan Öyküler' isimli kitapta bir araya getirdi. Can Yayınları ayrıca Galatasaray'daki Can Kitabevi'nde 20-22 Aralık tarihleri arasında 'Ölümünün 100. yılında Çehov'a Selam' başlıklı etkinlik dizisi düzenleyecek.
Etkinlikte 20 Aralık'ta 'Doktor Çehov'dan Öyküler' ve Çehov'un tüm öykülerinin çevirmeni Mehmet Özgül'le Erdal Öz'ün katılacağı toplantıda Çehov'un öykücülüğü; 21 Aralık'ta Yıldız Kenter, Başar Sabuncu, Orhan Alkaya'nın katılımıyla Çehov'un oyun yazarlığı üzerine konuşulacak. Etkinliğin son günü, 22 Aralık'ta ise Kent Oyuncuları'nın sahnelediği Brian Friel'in yazdığı 'İki Hayat Sonra' oyununun 'Oyundan Sonra' bölümünün iki oyuncusu Tilbe Saran ve Cüneyt Türel'in katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirilecek.
Tilbe Saran ve Cüneyt Türel ayrıca Çehov'un 'Vanya Dayı' ile 'Üç Kız Kardeşi'ne göndermeler yapan iki kişilik 'Oyundan Sonra'yı da izleyiciler için Can Kitabevi'nde sahneleyecek. Bilgi için Can Kitabevi Tel: 0212 244 66 22 (Kültür Sanat)