Doktor ölüm, İstanbul'a geliyor!

Alman bilim adamı Gunther von Hagens'in "Plastination" denilen bir yöntemle, çürümez hale getirdiği ve 200'den fazla insan bedeni parçasının bulunduğu "Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü" sergisi, 11 Haziranda açılacak.

İSTANBUL-Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen dünyaca ünlü "Body Worlds-Orijinal Vücut Dünyası Yaşam Döngüsü" sergisi, bugüne kadar 60’tan fazla ülkede 30 milyondan fazla ziyaretçiye ulaştı.

Thepartners ile serginin bilimsel ve tıbbi danışmanlığını İstanbul Üniversitesi iş birliğiyle sunuluyor. İnsan vücudunun zarif formunu keşfedip, stres altında ve hastalık zamanında nasıl kırılgan olduğunu ve sağlıklıyken de nasıl müthiş bir güce ulaştığını gösteren sergiyle, ziyaretçilerin insan bedeninin iç alanlarını ve dış oluşumunu keşfetmesi amaçlanıyor.

"Plastination" yöntemiyle çürümez hale getirilmiş 200’den fazla insan bedeni parçasının sergileneceği etkinlikte, kaslar, damarlar ve organlar, yaşayan vücudun içinde olduğu gibi bozulmamış haliyle sunulacak.

Sergi, 11 Haziran–17 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da Antrepo 3’te sergilenecek. (aa)