Dünya 'Evrim' geçirecek

Dünyanın sonuyla ilgili üretilen teorilere bir yenisini daha ekleyen 'Evrim' (Evolution), bu cuma Türkiye'de gösterime giriyor.

İSTANBUL - Dünyanın sonuyla ilgili üretilen teorilere bir yenisini daha ekleyen 'Evrim' (Evolution), bu cuma Türkiye'de gösterime giriyor. 'Hayalet Avcıları'nın yönetmeni Ivan Reitman'ın imzasını taşıyan film, sıra dışı canlıların yer aldığı sahneleriyle kesinlikle bir çocuk filmi değil. Ancak birçok bilim kurgu filmini ti'ye alan sahneleriyle de komedi türüne göz kırptığını söylemekte yarar var. Dinozorların nasıl yok olduğu na dair öne sürülen teorilerden en popüler olanı yeryüzüne düşen büyük bir meteor. 'Evrim' de bu teoriyi merkezine oturtup meseleyi ters yüz ediyor ve dünyanın sonuna dair hayli ilginç bir fantazi kurguluyor.
Her şey bir meteorun dünyaya düşmesiyle başlıyor. Meteorun düştüğü yeri incelemeye giden bir grup öğrenci, burada devasa bitkiler ve sıra dışı yaratıkların yarattığı yeni, hızla yayılan ve durdurulması imkânsız bir yaşam formuyla karşılaşıyor.
Eleştirmenlerin, 'Armageddon', 'Bağımsızlık Günü' ve 'Hayalet Avcıları'ndan esinlenilmiş dediği 'Evrim', efektleri kadar
oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Filmde 'Gizli Dosyalar'la ünlenen David Duchovny ve son olarak 'Hannibal'da izlediğimiz Julianne Moore'a, Orlando Jones, Seann Williams Scott ve Dan Akroyd eşlik ediyor. Filmin Türkiye dağıtımı Warner Bross.'a ait. (Kültür Sanat)