Dünya tersine dönerse...

Dünya tersine dönerse...
Dünya tersine dönerse...
Nilüfer Belediyesi Tiyatro'nun yeni oyunu 'Tersine Dünya' bu akşam İstanbul seyircisiyle buluşuyor. Orhan Kemal'in klasikleşen eserinden uyarlanan oyun kadın-erkek rollerini ters yüz ediyor...

RADİKAL - Kadınlar ve erkekler, doğdukları andan itibaren kendilerine biçilen rolleri değiş tokuş etse, dünya nasıl bir yer olurdu? Toplumsal cinsiyet rolleri tamamen değişse, erkekler kadınların 'işlerini' yapıp, kadınlardan bugün 'beklendiği gibi' yaşasa, kadınlar da erkekler gibi... Neler olurdu? Dünya neye benzerdi? Orhan Kemal'in klasik romanı 'Tersine Dünya' bu sorularla eğlenceli bir 'yeni dünya' kurar. 'Tersine Dünya' bu akşam, usta rejisör ve oyuncu Engin Alkan'ın yorumu ve Nilüfer Belediyesi Tiyatro yapımı olarak İstanbul'da sahnede olacak.
Kadın ve erkek kimliklerini ironik ve eğlenceli bir üslupla tersine çeviren oyun, sezonu 'Çöl Oyunu' ile açan Nilüfer Belediyesi Tiyatro'nun yeni oyunu. İstanbul galası bu akşam (9 Şubat Salı) 20.30'da Moda Sahnesi'nde yapılacak olan oyunda Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem Karabulut, Arman Yıldız, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Çisil Oral, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek ve Hakan Kahraman rol alıyor.

Kadın erkek arasındaki toplumsal rol dağılımı, gündelik ilişkiler, ailenin yapısı ve 'namus' kavramı konuları eğlenceli bir dille ele alan oyun 29 Şubat Pazartesi yine Moda Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.