Dünyada 'Başlangıç' Türkiye'de Recep İvedik

Dünyada 'Başlangıç' Türkiye'de Recep İvedik
Dünyada 'Başlangıç' Türkiye'de Recep İvedik

Başlangıç'ın yıldızı Leonardo DiCaprio, Recep İvedik'inse Şahan Gökbakar.

Çarpıcı görselliğiyle dikkat çeken Christopher Nolan'ın son filmi 'Inception', Türkiye'de ekim ayı itibariyle 2010'un en çok izlenen yabancı filmi oldu. Ençok izlenen Türk filmiyse Recep İvedik 3


İSTANBUL -  Çarpıcı görselliğiyle dikkat çeken Christopher Nolan'ın son filmi 'Inception', Türkiye 'de ekim ayı itibariyle 2010'un en çok izlenen yabancı filmi olduHaftalarca gösterimde kalan filmi 1 milyon 38 bin kişi tarafından izlendi. Christopher Nolan’ın yönettiği ve Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt ile Marion Cotillard’ın oynadığı Başlangıç'ın (Inception konusu şöyle: Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmak olan Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Casusluk dünyasında aranan bir oyuncu olan Cobb’a bu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş, tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. 


TÜRKİYE'DE ZAFER İVEDİK'İN
Türkiye’nin bu yılın en çok izlenen filmi ise 3 milyon 325 bin kişiyle ‘Recep İvedik 3’ oldu. Togan Gökbakar’ın yönettiği ve Mehmet Yumurtacı, Sevim Yatlılar, Şahan Gökbakar ile Zeynep Çamcı’nın oynadığı Recep İvedik 3'ün konusu şöyle: Babaannesinin ölümünden sonra Recep İvedik depresyon belirtileri göstermektedir. Bu hali sürerken hayatına uzak akrabası Zeynep girer. Zeynep, İstanbul’da üniversiteye gideceğinden bir süre Recep’in evinde yaşayacaktır. İkisi beraber koşu, karate yaparlar, tiyatroya giderler. Ancak Recep’in sıkıntısı geçmez. Ta ki Zeynep bir gün ona hiç yaşamadığı bir şey yapıncaya kadar.  (Kültür Sanat )