DVD

DVD
DVD
Haber: UĞUR VARDAN / Arşivi

1- Deney, Kanal D
Tanrının işine karışıldığında ortaya çıkan sonuçlar üzerine, felsefi ve yer yer de erotik bir çalışma. Film gererek başlıyor, sonradan duygusallaşıyor. Bu tür ‘Deney’ler kaçmaz diyoruz...
2- Doktor Who Sezon 1, Tiglon
Uzayda ve zamanda yolculuk eden bir gezgin olan Doktor Who, kendisine yardımcı olacak kişiyi bulur. Bu ‘talihli’, hayatından pek de memnun olmayan tezgâhtar Rose’dur. Kaliteli dizilere ilgi duyanlar için.
3- Greenberg, Kanal D
Ortayaşlı bir New York’lunun obsesif hayatından kesitler... Geçmişte bu tür hikâyeleri Woody Allen anlatırdı, artık sahne sırası Noah Baumbach’ta. İzlenmesi keyifli bir modern ‘bunalım’ filmi.
4- Wall-E, Tiglon
Dünyanın, yakın gelecekteki ahval ve şeraiti üzerine zekice bir animasyon. Öykü de, detayları da, fikri ve zikri de çok etkileyici. Zamanında seyredemeyen hem küçüklere, hem de özellikle büyüklere...
5- Sırdaş Radyo, As Sanat
Siyasi şiddet üzerine son derece etkileyici ve doğru yerlerden bakmayı başaran bir yapım. Oliver Stone’un ‘ajitatif’ sineması içinde de serinkanlı bir duruş. Eric Bogosian kendi oyunundan yapılan bu uyarlamada çok iyi oynuyor.


  ETİKETLER:

  Woody Allen

  ,

  sanat

  ,

  Kanal D