DVD SOFRASI

Film: Mel Gibson'ın kimilerince 'lanetli', kimilerinceyse 'kutsal' olarak etiketlenen sansasyonel filmi 'Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi' (The Passion of the Christ), Hıristiyanlığın peygamberi Hz. İsa'nın son saatlerine ve tabii ki çarmıha getirilişine, gerilişine odaklanıyor.
Haber: MURAT ÖZER / Arşivi

Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi
Film: Mel Gibson'ın kimilerince 'lanetli', kimilerinceyse 'kutsal' olarak etiketlenen sansasyonel filmi 'Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi' (The Passion of the Christ), Hıristiyanlığın peygamberi Hz. İsa'nın son saatlerine ve tabii ki çarmıha getirilişine, gerilişine odaklanıyor. James Caviezel'ın başrolde idare ettiği yapım, 'kan' unsurunun belki biraz abartılı biçimde kullanıldığı, ama 'etkili olmaksa mesele' etkili olduğunu kabul edebileceğimiz bir film profili çiziyor. Özellikle Hıristiyan dünyasının bu filmin gösterdiklerine kayıtsız kalması mümkün gibi görünmüyor. (2004 ABD/122 dk.)
DVD: Güzel, havalı bir kutuyla piyasaya sürülen 'Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi' DVD'sinde, ekstralar konusunda herhangi bir zenginlikten söz etmek mümkün değil. Zira film dışında hiçbir özel bölüm yok üründe.
Umut Sanat-Özen Film/Palermo
Aşkta Herşey Mümkün
Film: Senarist-yönetmen Nancy Meyers'ın imzasını taşıyan 'Aşkta Herşey Mümkün' (Something's Gotta Give), ileri yaş sorunlarıyla boğuşmak durumunda kalan iki insanın alabildiğine eğlenceli aşk hikâyesini anlatırken, Jack Nicholson ve Diane Keaton gibi iki usta oyuncunun varlıklarından büyük destek alıyor. 'Aşkın yaşı yoktur' tezini kanıtlamanın peşine düştüğü iddia edilebilecek olan film, son Akademi ödüllerinde Keaton'a Oscar adaylığı getirmişti. (2003 ABD/123 dk.)
DVD: Filmi iki ayrı yorumlu izleme seçeneği olan DVD'de; hikâyenin dinamiklerini yansıtan kısa bir bölüm, filmin oyuncularından Amanda Peet'le set turu, iki saatlik filme girmeyi başaramayan çarpıcı bir sahne (Jack Nicholson hayranlığınız zirveye taşınabilir bu sahneyle) ve fragmanı bulabilirsiniz. Üründe Türkçe dublaj seçeneği olduğunu da hatırlatalım.
Warner / Tiglon
Benim Cici Silahım
Film: Şimdilerde 'Fahrenheit 9/11'le çeşitli tartışmaların odağına yerleşen Michael Moore'un bir önceki belgeseli 'Benim Cici Silahım' (Bowling for Columbine), ABD'nin bireysel silahlanma 'hastalığı'nın üzerine gidiyor ve bunun nedenlerini (giderek sonuçlarını) operasyon masasına yatırıyor. Moore'un kendine özgü mizahi yaklaşımının da etkisini hissettirdiği film, iki yıl önce uzun metrajlı belgesel dalında Oscar kazanmıştı. (2002 Kanada-ABD-Almanya/115 dk.)
DVD: Türkçe dublaj seçeneği olan DVD'de, ekstra olarak filmin fragmanından başka bir şey yok. Umut Sanat'ın DVD'ye çıktığı beş filmin fragmanını da görmek isterseniz, onlar da emre amade bekliyorlar üründe.
Umut Sanat / Palermo