Dylan ve Cohen eylülde dönüyor

Müzik camiasının iki 'baba' ismi Bob Dylan ve Leonard Cohen, eylülde yepyeni şarkılarla dinleyicilerinin huzuruna çıkacak.

İSTANBUL - Müzik camiasının iki 'baba' ismi Bob Dylan ve Leonard Cohen, eylülde yepyeni şarkılarla dinleyicilerinin huzuruna çıkacak.
Son olarak 1997 yılında 'Time Out Of Mind'ı yayımlayan Dylan'ın 12 yeni şarkıdan oluşan albümü 'Love and Theft', 11 Eylül'de tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de yayımlanacak.
Bu yıl 60 yaşına basan ve 'Wonder Boys' filminin soundtrack'inde yer alan 'Things Have Changed' şarkısıyla Oscar kazanan Dylan, 'Love and Theft' ile 43'üncü albümünü çıkarmış olacak.
Bir başka efsane Leonard Cohen de, 24 Eylül'de yayımlayacağı 'In My Secret Life' adlı yepyeni bir single'la geri dönüyor.
'Ten New Songs' ismini taşıyan albümüyle Cohen, 1992 yılında yayımlanan'The Future'dan
bu yana ilk kez yeni şarkılarla dinleyicisinin karşısına çıkmış olacak. Cohen, 'Ten New Songs'daki şarkıları, kendisine vokalde uzun yıllardır eşlik eden Sharon Robinson ile birlikte yorumladı. Cohen'in albümü 8 Ekim'de Avrupa'da, 9 Ekim'de de Amerika ve Kanada'da da piyasaya çıkacak. (Kültür Sanat)