Ebru Cündübeyoğlu yıllar sonra...

Ebru Cündübeyoğlu yıllar sonra...
Ebru Cündübeyoğlu yıllar sonra...
23'üncü yaşını kutlayan Tiyatrokare'nin kuruluş oyunu 'Müziksiz Evin Konukları', yeni oyuncularla devam edecek. Rolün ilk sahibi Macide Tanır anısına tekrarlanan oyunda sevgisiz babaanneyi bu kez usta oyuncu Suna Keskin oynayacak. Birkaç yıldır sahnelerden uzak kalan Ebru Cündübeyoğlu ise çocuk ruhlu Bella karakteriyle dönüş yapacak.

Geçen yıl Afife Ödülleri’nde yılın prodüksiyonu ödülüne aday gösterilen, Gezginler Kulübü tarafından yılın oyunu seçilen, Pulitzer ödüllü ‘Müziksiz Evin Konukları’, sevgisiz bir ortamda yaşam mücadelesi veren bir ana/ kızın hayatlarına aniden giren çocuklar sayesinde neşeyi, aşkı, mutluluğu tekrar keşfetmelerini, müziğin tadını çıkarmaya başlamalarını anlatıyor. Babalarının maddi krize girmesi nedeniyle küskün, katı babaanneleriyle yaşamak zorunda kalan çocukların öyküsünü anlatan bu aile komedisinde Suna Keskin ve Ebru Cündübeyoğlu’nun yanı sıra Abdül Süsler, Abdullah Semercioğlu ve Selim Tezin de rol alıyor. Geçen yıl profesyonelliğe adım attığı ilk oyunla 14. Direklerarası Yılın Yardımcı Erkek Oyuncusu ve Ekin Yazı Dostları Yılın Erkek Oyuncusu ödüllerini alan Selim Tezin, oyunda katı düzene karşı gelen yaramaz bir çocuğu oynuyor.
Nedim Saban’ın yönettiği oyunun yeni versiyonuna, ‘Fatmagül’ün Suçu ne?’ dizisiyle ünlenen ve son olarak Tiyatrokare’nin ‘Aşka 103 Adım’ oyununda başrol oynayan Bülent Seyran da, şaşkın sokak kabadayısı rolüyle katılıyor.

EBRU CÜNDÜBEYOĞLU YENİDEN TİYATROKARE AİLESİNE KATILDI

‘Çalıkuşu’nda oynadığı Feride rolünden bu yana tiyatro yapmayan Ebru Cündübeyoğlu, dünyada önemli starların oynadığı Bella rolü konusunda son derece heyecanlı… Cinsel enerjisi yüksek ama çocuk ruhuna hapsolmuş karakteri çok sevdiğini belirten Cündübeyoğlu, uzun süredir hiçbir teklifi kabul etmediğini, ancak Bella rolünü okur okumaz , role aşık olduğunu belirtiyor. Son olarak oynadığı ‘Avrupa Avrupa’ dizisinden sonra, Türk sanat müziği albümü yapan Cündübeyoğlu, Tiyatrokare ailesine katılmaktan heyecanlı olduğunu vurguluyor.

Neil Simon’un Pulitzer ödüllü oyunu ‘Müziksiz Evin Konukları’nın yeni versiyonu ilk kez, 7 Mart’ta Trump AVM Tiyatro Salonu’nda izleyiciyle buluşacak. Oyun nisan ayında Ankara’da da izlenebilecek. Toplu Satışlar ve bilgi için Tel: 0212 243 44 85

MÜZİKSİZ EVİN KONUKLARI
7 Mart 20.30 Trump
8 Mart 18.00 Moi AVM
14 Mart 15.00 Profilo
21 Mart 15.00 Profilo
25 Mart 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi
9 Nisan 20.00 Ankara Şinasi Sahnesi
10 Nisan 20.00 Ankara Şinasi Sahnesi