Edebiyat İstanbul'a sirayet edecek

Türkiye ’nin ilk uluslararası edebiyat festivali ‘İTEF- İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin ikincisi 30 Ekim- 2Kasım tarihleri arasında, 30 farklı ülkeden 70 yazarla gerçekleşiyor.
Açılış töreni Çırağan Palace Kempinski’nin sponsorluğunda Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla gerçekleşecek İTEF’in sloganı ‘Dört gün boyunca edebiyat’. ‘Underground’ romanıyla tanıdığımız, yeraltı edebiyatının çağdaş yorumcusu Vladimir Makanin, Mısır ’ın Booker ödüllü yazarı Youssef Ziedan, ‘Tirza’ romanıyla meşhur olan Arnon Grunberg ve daha pek çok yazar ‘Ahmet Hamdi Tanpınar’ adı altında İstanbul’da buluşuyor. 

Kitap hediyeli festival
Festivalin en önemli etkinliği de ustayı bilenlerden dinleyeceğimiz ‘Uluslararası Ahmet Hamdi Tanpınar Sempozyumu’ ile ‘Şehir ve İnsan’ temalı festivale katılanların yazılarından oluşturulan kitap. Nişantaşı’ndan Acıbadem’e, yerli yabancı edebiyatçılar festival boyunca kent içinde okurla buluşacak. Tuna Kiremitçi, Ayfer Tunç, Hakan Günday, Oya Baydar, İpek Çalışlar, Ahmet Altan okumalara katılacak yazarlardan bazıları... ‘Hare Kahveli Likörler ile Edebiyat Sohbetleri’, üniversite buluşmaları gibi faaliyetler 2 Kasım’da yazarların DJ’lik yapacağı Ghetto’daki partiyle sona erecek.