Edirne'den Kars'a Ferhan Ferzan Önder

Edirne'den Kars'a Ferhan Ferzan Önder
Edirne'den Kars'a Ferhan Ferzan Önder
32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde 28 Nisan Salı (yarın) akşamı gerçekleşecek konserde Ferhan Ferzan Önder Borusan Dörtlüsü ile çalacak. Konserde ikili için bestelenen Edirne'den Kars'a da çalınacak.

Esen Kıvrak ve Olgu Kızılay kemanlarıyla, Efdal Altun viyolasıyla, Çağ Erçağ viyolonseliyle Borusan Dörtlüsü olarak sahnede yer alacaklar ve onlarla birlikte piyano başında Ferhan ve Ferzan Önder’, festivalimizde ilk kez birlikte dinleyeceğiz. Sanatçılar Erkin, Liszt ve Piazolla’nın eserlerini yorumlayacakları bu ozel konseri Alexsey Igudesman’ın kendileri için bestelediği  “Edirne’den Kars’a” ile bitirecek. 


ODA MÜZİĞİ SEVERLERE MÜJDE...

Prof. Gürer Aykal öncülüğünde 2005 yılında kurulan topluluk, İstanbul ’daki Süreyya Operası’nda sürdürdüğü düzenli sezon konserlerinin yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışında turneler gerçekleştirmekte. Borusan Dörtlüsü, Rheingau, Schleswig-Holstein, Mozart, Bodensee, İstanbul ve Ankara Müzik Festivaller’ine katılmış; Tonhalle (Zürih), Carnegie Hall, Le Corum (Montpellier) ve G.Verdi Hall’da (Milano) konser vermiş bir topluluk.

Dünyaca ünlü ikiz piyanistlerimiz  Önder kardeşler, müzik eğitimlerini Viyana Müzik Akademisi'nde aldı ve kariyerlerini bu kentte sürdürüyor. Kapsamlı konser turları yapan ikili, aralarında  Rheingau Müzik Festivali, Salzburg Festivali, Beethoven Festivali ve  Wiener Festwochen’in de yer aldığı pek çok festivalde yeraldı, Staatskapelle Dresden, Mozarteum Orkestrası, Dresdner Filarmoni, Philharmonia Wien, Japan Philharmonic gibi büyük orkestralar ile düzenli konserler gerçekleştirdi.