Efes One Love'da ilk gün

Efes One Love'da ilk gün
Efes One Love'da ilk gün

Londra çıkışlı Groove Armada, dans müziğin yeni kralları.

İSTANBUL - Yazın ilk büyük açık hava müzik festivali Efes Pilsen One Love, bugün Santralistanbul’da başlıyor. Kapıları 14.00’te açılacak olan festivalde ilk performansı 15.30’da sahne alacak Multitap gerçekleştirecek. Yaz partilerinin vazgeçilmezi, Türkiye’den çıkma en eğlenceli reggae/roots gruplarından Sattas da festivalin ilk gününde ana sahnede yer alacak müzisyenler arasında. Sattas, 16.45’te sahnede olacak.
Royksopp-Poor Leno parçası vokallerinden ve Kings of Convenience’dan tanıdığımız muhteşem ses ve sıra dışı kişilik Erlend Oye’nin Berlin merkezli indie-pop grubu The Whitest Boy Alive’ın konseri ise 18.15’te başlayacak. Retro elektro’nun büyük ismi, başarılı sahne performanslarının yıldız gruplarından Fisherpoonic ise hayranlarıyla yine ana sahnede saat 20.00’de buluşacak.
‘I See You Baby’, ‘My Friend’, ‘Easy’, ve ‘Get Down’ parçalarıyla dans müzik piyasalarını alt üst eden Groove Armada, Efes One Love Festivali’ni sallamak için bir kez daha İstanbul’da. Kendilerine dünya çapında ün kazandıran dans müzik manifestolarını müzik ile tüm dünyaya ileten, ‘Superstylin’ adlı şarkılarıyla Grammy ödülüne aday gösterilen İngiliz dans müzik duayenleri, bugün 21.30’da ana sahnede olacak. Yeni vokalistleri Saint Saviour ile sahnede nefes kesici, ışık ve lazer şovuyla bizi başka boyutlara taşıyacak bir konser verecek olan Groove Armada, festivalin cumartesi gecesi ateşi olacak ve herkesin yerinde duramayacağı, uzun yıllar boyunca hatırlanacak bir performansa imza atacak.
Groove Armada konserinin ardından Club 14.1’de Fuchs & Cervus ve DearHead, Tamirane’de Matias Aguayo&Band, Parti Arena’da OBG’nin DJ performansları olacak. Saat 14.00’da etkinliklere başlayacak Samsung Senin Sahnen’de ise ilk gün Soaked, Neşeli Milis, Ramadan, Karaoke ve Air Star yer alacak. (Kültür Sanat)