Efes'i Verdi'nin aryaları saracak

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İDOB) sezonu 'Gala Konseri'yle noktalıyor.

İZMİR - İzmir Devlet Opera ve Balesi (İDOB) sezonu 'Gala Konseri'yle noktalıyor. Ölümünün 100. yılında Giuseppe Verdi'nin eserlerinden oluşturularak hazırlanan Gala Konser'i 1 Haziran saat 21.30'da Efes Büyük Tiyatro'da gerçekleşecek. 'Ölümünün 100. Yılında Verdi Gala Konser'inde orkestrayı, adını ünlü tenor Jose Carreras'ın konserlerinin şefi olarak duyuran, Enrique Ricci yönetecek.
Yunanlı tenor Zachos Terzakis'in solist olarak katılacağı konserde İzmir Devlet Opera ve Balesi solistleri, orkestrası ve korosu da görev alacak. Konserde Verdi'nin operalarından bölümler ve uvertürler seslendirilecek.
Dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen orkestralarını yöneten şef Ricci bugüne kadar Giuseppe di Stefano, Montserrat Caballe, Nicolai Gedda, Alfredo Kraus, Elena Obraztsova gibi dünyanın önde gelen opera solistlerine eşlik etti. Avrupa'nın en önemli operalarında başroller oynayan ve zaman zaman reji denemelerinde de bulunan Zachos Terzakis sanat yaşamını halen Almanya'da sürdürüyor.
Koroyu konuk şef Hans Joachim Gallus'un hazırladığı konserde Verdi'nin 'La Forza Del Destino', 'Macbeth', 'Rigoletto', 'Maskeli Balo', 'Falstaff', 'Don Carlos', 'Otello',
'Ernani', 'Aida', 'Il Trovatore' ve 'La Traviata' operalarından eserler seslendirilecek. Bilet fiyatlarının 3 milyon ile 8 milyon lira arasında değiştiği konserin biletleri İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin yanı sıra Alsancak, Bornova, Karşıyaka ve Bostanlı D&R Mağazaları ile Efes Müzesi'nden temin edilebilecek. Tel: 0232 484 64 45 (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Almanya

    ,

    İzmir