Efsane cazcılar İstanbul'da

Efsane cazcılar İstanbul'da
Efsane cazcılar İstanbul'da

ABD İstanbul Başkonsolosu Scott F. Kilner (solda), aralarında Herbie Hancock un da olduğu caz uztalarını konutunda ağırladı. FOTOĞRAF: MURAD SEZER

UNESCO’nun himayesinde düzenlen Uluslararası Caz Günü’nde bu yıl İstanbul ev sahipliği yapıyor. 30 Nisan Salı akşamı Aya İrini’de gerçekleşecek dev konsere Harbie Hancock’tan Wayne Shorter’a Marcus Miller’dan Joss Stone’a Esperanza Spalding’den Dianne Reeves’e cazın dünyaca ünlü yıldızları katılacak.
Etkinlik vesilesiyle İstanbul’a gelen caz yıldızları bugün ve yarın pek çok etkinliğe ve davete de katılacak. Ayrıca İstanbul’daki müzik kulübünde efsane cazcılarla karşılaşma olasılığınız da hayli yüksek.
ABD ’nin İstanbul Başkonsolosluğu dün akşam İstanbul’da bulunan caz yıldızları onuruna özel bir davet verdi. ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Scott F. Kilner, cazın ustalarını konutunda ağırladı. Özel davete Uluslararası Caz Günü’nün düzenlenmesine öncülük eden UNESCO’nun iyi niyet elçisi Herbie Hancock, Wayne Shorter ve Ramsey Lewis gibi efsane cazcılar katıldı.