Ege ve Kerem kız peşinde

Ege ve Kerem kız peşinde
Ege ve Kerem kız peşinde

Sevgililer Günü?nde yalnız kalpler için günün filmi: ?Moral Bozukluğu ve 31?.

İSTANBUL - 9. AFM Bağımsız Filmler Festivali !f İstanbul’da günün dikkat çeken filmlerinden ilki yönetmenliğini Peter Jackson’ın yaptığı ‘Cennetimden Bakarken’. Film, eve dönerken öldürülen Susie’nin hikayesini konu ediyor. Filmde, Susie izleyicilere ölümüne yol açan korkunç olayları ve şimdi bulunduğu yere alışma sürecini kendi ağzından anlatıyor. Bir yandan ölümünden sonra kızlarının acısıyla başa çıkmaya çalışan ailesini izliyor, diğer yandan yeni mekanının ruhlarıyla tanışıyor. Mark Wahlberg, Rachel Weisz ve Susan Sarandon gibi yıldızları kadrosunda barındıran film bugün 21.30’da Beyoğlu AFM’de izlenebilecek.
Bugünün dikkat çeken bir başka filmi ise, bir iddia üzerine çekimleri sadece bir günde tamamlanan ‘Moral Bozukluğu ve 31’. 25 yaşına gelmiş ancak henüz kimseyle birlikte olmamış Ege ve Kerem’in kendilerine bir partner bulma çabasını konu alan ve doğallığıyla dikkat çeken film, saat 17.00’de Beyoğlu AFM’de izlenebilir. Doğa Kılcıoğlu’nun yönettiği ve ‘Esra Erol’la İzdivaç’ programının sahne arkasında yaşananların konu edildiği ‘Kamerayla İzdivaç’ da bugün 15.30’da Beyoğlu AFM’de gösterilecek.

Distopya sevenlere: Metropia
Yakın geleceğin Avrupa’sında geçen ‘Metropia’ kafasının içinde bir takım garip sesler duymaya başlayan Roger’ın tedirginliği ve paranoyası üzerinden ilerliyor. Gri-mavi atmosferi ve gerçek fotoğrafların kullanıldığı ilginç animasyon tekniğiyle dikkat çeken film distopya severler için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Ayrıca erkekliğin alışılagelmiş normlarını yıkan ‘El Yordamıyla’, yönetmenliğini Rüya Arzu Köksal’ın yaptığı ‘Ordu’da Bir Argonot’, belgesel kategorisindeki ‘Aptallar Çağı’ ve ‘hit’ filmlerden ‘Kimsenin İran Kedilerinden Haberi Yok’ da günün dikkat çekenlerinden. Diğer filmler ve festival programı için: 2010.ifistanbul.com. (Kültür Sanat)