Ege'nin ilham perisi

Eleftheria Arvanitaki'nin sahip olduğu ses ve yorum, 'yalnızca o seslendirsin' diye...

İSTANBUL - Eleftheria Arvanitaki'nin sahip olduğu ses ve yorum, 'yalnızca o seslendirsin' diye şairlerin kalemine sarılmasına vesile oluyor, bu uğurda kâğıda dökülen dizeler, çağdaş Yunan klasikleri arasına giriyor. Onun dillere destan yeteneğine Caz Festivali sayesinde bizler de tanık olacağız.
Bu akşam saat 21.30'da Açıkhava'yı dolduran binler, Eleftheria'nın 'rebetika' şarkıları eşliğinde Ege'nin karşı yakasına yolculuğa çıkacak.
Arvanitaki, müzik kariyerine 80'li yıllarda rebetikaya yeniden hayat veren Opisthodromiki Kompania'yla başladı. Artık yola tek başına devam eden sanatçı 'Ta Kormia Ke Ta Machieria', 'Tragoudia Gia Tous Mines' gibi başarılı solo albümlere imza attı. Dimitris Papadimitriou, ve Ara Dinkjan gibi müzisyenlerle çalışan Arvanitaki, rebetika şarkılarını modern bir anlayışla yorumluyor.
Frank Sinatra'nın oğlu CRR'de Festival
kapsamında bu akşam konser vereceklerden biri de Frank Sinatra Jr. Kendisine eşlik edecek şef Frank Tiberi yönetimindeki Woody Herman Orkestrası'yla Sinatra Jr., saat 19.30'da CRR Konser Salonu'nda sahneye çıkacak. Eskiyle yeniyi Big Band yorumuyla harmanlayan, caz tarihinin en önemli orkestralarından biri olarak kabul edilen Woody Herman ve solist Sinatra Jr., dinleyicilere baba Sinatra'yı aratmayacak bir gece yaşatacak. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 293 31 33 (Kültür Sanat)