Ekranda cuma rekabeti kızışıyor

Ekranda cuma rekabeti kızışıyor
Ekranda cuma rekabeti kızışıyor

Kayıp Şehir in başrolünde Gökçe Bahadır var.

İzleyici, üç yeni diziye kavuşuyor: 'Kayıp Şehir', 'Şubat' ve 'Dila Hanım'... Bu akşam ekranda büyük bir rekabete tanıklık edeceğiz

Yeni sezon dizilerin birer birer yayına geçmesiyle ekranlarımız iyice şenlendi. Onlarca dizinin yarıştığı şu günlerde yeni diziler arasındaki en büyük reyting rekabetinin cuma günleri yaşanması bekleniyor. Zira bu akşam, 21 Eylül itibariyle cuma günleri yayımlanacak ‘Behzat Ç.’, ‘Adını Feriha Koydum - Emir’in Yolu’, ‘Yalan Dünya ’ ve ‘Huzur Sokağı’na ek olarak Kanal D’de ‘Kayıp Şehir’, TRT 1’de ‘Şubat’ ve Star TV’de ‘Dila Hanım’ adlı üç yeni dizi izleyiciyle buluşuyor.
Kanal D’nin en iddialı dizilerinden biri olarak gösterdiği ‘Kayıp Şehir’, İstanbul ’un arka sokaklarında yaşanan, yoksulluğun sebep olduğu insanlık trajedilerini, kadınların, Çingenelerin, travestilerin, hatta siyahların uğradığı ayrımcılığı, işçi ile emekçi sorunlarını ve sokak çocuklarının şiddet dolu dünyasını farklı bir dille gözler önüne sermeyi hedefliyor. Dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, İlker Kaleli, Nazan Kesal ve Uğur Polat var. İlk bölüm saat 20.00’de.
“Yarayla alay eder, yaralanmamış olan” sloganıyla yola çıkan TRT 1’in ‘Şubat’ı ise yetimhane yangınında yüzünün bir kısmı yanan Şubat ile bir televizyon kanalında muhabir olarak çalışan Yağmur’un hikâyesini anlatıyor. Alican Yücesoy, Melisa Sözen, Musa Uzunlar, Sekan Ercan, Özkan Uğur ve Ülkü Duru’yu bir araya getiren dizi saat 19.50’de başlıyor.
1977’de Necati Cumalı’nın aynı adlı eserinden beyazperdeye de aktarılan ‘Dila Hanım’ın televizyon uyarlaması bu akşam 20.00’de Star TV’de. Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil’in rol aldığı dizide sözü kanun yerine geçen ağaların ve beylerin hüküm sürdüğü düzene karşı koymaya çalışan, ölen eşinin ardından adalet arayan genç şehirli Dila ile Rıza Bey’in hikâyesi anlatılıyor.