Elektronik ama duygulu!

Tortoise, Mouse on Mars'la birlikte post-rock ve elektronikanın en önemli temsilcilerinden To Rococo Rot (TRR), bu akşam Vox'a konuk oluyor. Stefan Schneider ile Ronald ve...

İSTANBUL - Tortoise, Mouse on Mars'la birlikte post-rock ve elektronikanın en önemli temsilcilerinden To Rococo Rot (TRR), bu akşam Vox'a konuk oluyor. Stefan Schneider ile Ronald ve Robert Lippok kardeşlerden oluşan topluluk, müziğinde elektronik ve akustik öğeleri, güçlü bir melodik duyarlılıkla besleyerek bir araya getiriyor. Topluluğun rock formlarıyla electronica arasındaki sınırları ortadan kaldıran müziği, onların farklı müzik beğenilerine sahip dinleyicilere hitap etmelerini sağlıyor. To Rococo Rot'un ilham kaynakları arasında günümüz electronica sanatçılarının yanı sıra Neu, Amon Düül gibi 1960'ların Krautrock toplulukları yer alıyor.
Ünlü müzik dergisi NME, To Rococo Rot'la ilgili şu yorumu yapıyor: "Düş dünyasından nazikçe dışarı dürtülmek gibi... TRR gerçekten de 'ambient' müzik için ileri doğru çok büyük bir sıçrayış. Eğer hâlâ 'electronica'nın duyguya yer vermeyip sadece matematik denklemlerinden oluştuğunu zannediyorsanız gerçek resmi görmeye başlamak için bundan daha iyi bir grup bulamazsınız." Gecede Karga Bar'dan DJ Bahadır, TRR'a ısınma turu için pikabının başına geçecek. Tel: 0212 244 04 42 (Kültür Sanat)