Elif Şafak: 'Aşk'ın film olmasını istiyorum

Elif Şafak: 'Aşk'ın film olmasını istiyorum
Elif Şafak: 'Aşk'ın film olmasını istiyorum
Elif Şafak "Aşk'tan sonra ne yazacaksınız?" sorusuna "Sanırım Aşk'tan çok farklı bir şey, yani okuyucuyu şaşırtacak birşey" diye yanıt verdi.


Bersay İletişim Enstitüsü’nün “ İletişimde Mükemmellik Programı” konferanslar dizisine Elif Şafak katıldı. Salonu dolduran işadamları, iletişim profesyonelleri ve danışmanlar, Elif Şafak’tan kağıt helva tadında bir konuşma dinlediler.
Elif Şafak dinleyicilere yazarlığının kaynaklarını, dile olan aşkını, nasıl aynı anda hem İngilizce hem Türkçe yazdığını, yazarken nasıl bir kadına dönüştüğünü, yazmaya devam etmekle ilgili korkularını anlattı. Dinleyicilerden gelen sorular Elif Şafak sohbetini daha da renklendirdi. “Anadiliniz ne ?” sorusuna karşılık “Elbette Türkçe, ama Aşk’ı önce İngilizce sonra Türkçe ve daha sonra İngilizce ve Türkçe yazılmış kopyalarını elden geçirerek ” yazdığını açıklayan yazar tüm dillere ve kelimelere olan sevdasını anlattı.
Uzun süre “çocukluk yaralarıyla beslendiğini” aile kurduktan ve anne olduktan sonra da “yazamama korkusuyla” nasıl yüzleştiğini dinleyicilerle paylaşan Elif Şafak, hayallerinden birinin de ‘’Aşk’’ kitabına film çekmek olduğunu belirtti.
Elif Şafak “Aşk’tan sonra ne yazacaksınız?” sorusuna ise “Sanırım Aşk’tan çok farklı bir şey, yani okuyucuyu şaşırtacak birşey” diye yanıt verdi.
“Ağaoğlu” sponsorluğunda düzenlenen ‘’ İletişimde Mükemmellik Programı 2: Geleceği Tasarlamak’’ konferanslar dizisinde sırasıyla Prof. Dr. Tarık Yılmaz, Faruk Malhan, Muzaffer Yıldırım, Ufuk Tarhan, Acun Ilıcalı, Enis Batur, Mehmet Gürs, Hülya Avşar, Ayşe Arman ve Ali Ağaoğlu konuşmacı olarak yer alacak.