Elif Şafak ve Mercan Dede aynı sahnede

Elif Şafak ve Mercan Dede aynı sahnede
Elif Şafak ve Mercan Dede aynı sahnede
'Avrupa Edebiyatı Türkiye'de Türkiye Edebiyatı Avrupa'da' kültür projesi; 16-19 Haziran tarihleri arasında Avrupa Kültür Başkentlerinden Ruhr 2010'a konuk oluyor.

RUHR - Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen ‘Kültür Köprüleri’ programı çerçevesinde Goethe Enstitüsü’nün, Türkiye’nin 24 kentini ve 8 Avrupa ülkesini kapsayan etkinlikte Ruhr 2010, edebiyatçılar Ayfer Tunç, Murat Uyurkulak ve Elif Şafak ile müzisyen Mercan Dede’yi ağırlayacak.
Program kapsamında ‘Mercan Dede Ensemble Featuring Elif Shafak-Sounds of Love’ başlığı altında sıra dışı bir gala konseri yapılacak. DJ Mercan Dede’nin neyle eşlik edeceği konser müzik, edebiyat ve dans alanlarından üç sanatçının katılımıyla farklı bir etkinliğe dönüşecek. Konserde, yazar Elif Şafak ‘Aşk’ adlı romanından bölümler okurken, Türk kökenli Hollandalı genç piyanist, besteci ve şarkıcı Karsu Dönmez ve Berlinli dansçı Kadir ‘Amigo’ Memiş de geceye katılacak. ‘Sounds of Love’ başlıklı konser 19 Haziran akşamı 19.00’da Landschaftspark Duisburg’da yapılacak. Aynı konser, 21 - 25 Haziran’da Brüksel’de gerçekleşecek projenin Avrupa galasında da tekrar edecek. (Kültür Sanat)