'Emanet' Radikal'de...

'Emanet' Radikal'de...
'Emanet' Radikal'de...
Radikal olarak Doğan Kitap'tan en yeni kitapları hediye etmeye devam ediyoruz. Bu hafta da aşağıdaki soruya doğru yanıt veren 20 kişiye Tania Carver'ın "Emanetçi" isimli kitabını hediye ediyoruz.

Doğru cevabı verenlerden 1.ci, 10.cu, 20.ci, 30.cu, 40.cı, 50.ci, 60.cı, 70.ci, 80.ci, 90.cı, 100.cü, 200.cü, 300.cü, 400.cü, 500.cü, 600.cü, 700.cü, 800.cü, 900.cü 1000.ci kişiler imzalı kitapları kazanıyor.

Tania Carver’ın romanı “Emanetçi”de seri katilin kurbanları kimlerdir?

a) Emekli polisler

b) Mankenler

c) Hamileler

d) Eski suçlular

 

CEVABI GÖNDER

 

Anneler ve bebeklerinin peşinde bir seri katil Bir seri katille karşı karşıyayız yine. Ama bu kez katilimiz hamile kadınları hedef seçiyor kendine. Emanetçi Doğan Kitap ’ın iddialı polisiye-gerilim romanları içinde yerini alıyor. Emanetçi, Colchester’da art arda üç hamile kadının vahşice öldürülmesiyle başlıyor. Her üç cinayette de kurbanların bebekleri karınları yarılarak çıkarılır, üçüncü cinayette ise annenin karnından çıkarılan bebek ortadan kaybolur. Polis bunun bir seri katilin işi olduğunu düşünerek harekete geçer. Phil, olayları soruşturan polis ekibinin başındaki kişidir. Marina ise, geçmişte de bir soruşturma sırasında polise yardım etmiş, sapkın davranışlarında uzmanlaşmış bir psikologdur. Önceden birlikte çalışan Marina ve Phil arasında bir yakınlaşma olmuştur. Marina, bu soruşturmaya da uzman psikolog olarak davet edilince, Phil ile yeniden birlikte çalışmak zorunda kalacaktır. Bu arada, seri katil gözlerden uzakta bir sonraki cinayetini planlamaktadır.

Romandaki seri cinayetlerin hamileler ve çalınan bebekler üzerine olması okuru derinden etkileyen bir unsur. Son sayfaya kadar uyandırdığı merakı ayakta tutmayı başaran Emanetçi’nin yazarı Tania Carver ise aslında yok. Roman bir çiftin elinden çıkmış, eski aktör Martyn Waites ile kostüm tasarımcısı eşi Linda Waites birlikte bir yazar markası yaratmışlar ve bu konuda çok da başarılı olmuşlar. Çiftin aynı adla yayımladıkları The Creeper ve Cage of Bones isimli iki romanları daha var.