Emek'le ilgili her şey iFest'te

Emek'le ilgili her şey iFest'te
Emek'le ilgili her şey iFest'te

iFest Dergi de Emek Sineması nın üst katlara taşınmasını öngören proje de ele alınıyor.

iPad üzerinden yayın yapan dijital kültür sanat dergisi iFest Dergi, yıkılmaması için kamuoyunun yoğun çaba sarf ettiği Emek Sineması’yla ilgili özel bir sayı hazırladı. Yeni projenin az bilinen ‘çizimlerine’ de yer veren iFest’te Emek’in tarihine ve konu olduğu tartışmaya dair pek çok yazı ve görsel yer alıyor. Emek’in yerine inşa edilmesi planlanan AVM benzeri yapının çizimleri eşliğinde, sinemanın bir ‘camdan kafes’e hapsedileceğini savunan iFest Dergi yeni projeyi de tanıtıyor.
Emek sinemasının tarihini eski biletler, afişler, festivallerden görüntülerle ayrıntılı biçimde ele alan dergide eylem güncesine de önemli yer ayrılmış. 2 Nisan 2010’dan beri devam eden ‘Yıktırmayacağız’ eylemlerinden çok sayıda fotoğraf, sinemacıların ve izleyicilerin görüşlerine yer veren videolar bu konuya eşlik ediyor.
Emek hakkında basında çıkan yazılara, kültür sanat çevrelerinin görüşlerine de yer verilen iFest Emek’te yeni Emek Sineması’nın dünya metropollerindeki ‘görkemini koruyan’ muadillerinin geçirdiği serüven, yabancı sinema yazarlarının bu konudaki açıklamalarına da yer veriliyor.
Cin Fikir Digital Medya tarafından hazırlanan iFest Dergi Emek özel uygulaması, iPad ve iPhone kullanıcıları tarafından ‘AppleStore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.