Emel Kurhan'ın çiçekleri çiçekçide sergileniyor

Emel Kurhan'ın çiçekleri çiçekçide sergileniyor
Emel Kurhan'ın çiçekleri çiçekçide sergileniyor
Hem güncel sanat hem de moda takipçilerinin yakından tanıdığı Emel Kurhan'ın çiçek veren elleri resmettiği yeni serisi, Nişantaşı'ndaki çiçekçi dükkanı Vesaire'nin atölye mekanında sergileniyor.

Emel Kurhan’ın ‘Belki Yarın / Maybe Tomorrow’ sergisi, Galeri Tankut Aykut evsahipliğinde Nişantaşı’nın nev-i şahsına münhasır çiçekçi dükkanı Vesaire’nin atölye mekanında izleyiciyle buluşuyor. Kurhan, yeni serisinde çiçek veren eller resmediyor. İnsanlar arası ilişkilerin muhtemelen en eski seremonilerinden çiçek ikramının çeşitli veçhelerini temsil eden çizim, resim , nakış ve etaminleriyle Kurhan, çiçek alıp verme ritüelinde ifade bulan çeşitli jestlerin özünü bulmaya çalışıyor.
Hem güncel sanat hem de moda takipçilerinin yakından tanıdığı Emel Kurhan, Mayıs 2013’teki ‘Fantastik’ sergisinden sonra eserlerini ilk kez izleyicilerle buluşturuyor. Yeni serisinde daha sade, daha öz ve
daha narin bir dille kendisini ifade eden Kurhan, eserlerindeki malzeme çeşitliliği ve zanaatçı uslübu sayesinde, hafızamızın derinliklerinde kış uykusuna yatmış pek çok çiçek alıp verme hatırasını canlandırıyor; güçlü imgelerle zihnimizdeki koku ve temas kristallerini harekete geçiriyor.
Emel Kurhan’ın ‘Belki Yarın’ sergisi 31 Ekim’de sona eriyor.
  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Çiçek

  ,

  Resim

  ,

  Nişantaşı

  ,

  Moda

  ,

  Galeri

  ,

  kış

  ,

  koku

  ,

  Güncel

  ,

  nev